Projekti, fondu aktualitātes
Limbažu novadā izglītojas digitālie aģenti

Limbažu novadā turpina izmantot iespējas, ko sniedz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotais projekts “Sabiedrības IKT iespēju izmantošanas veicināšanas pasākumi”. Tajā galvenā uzmanība pievērsta sabiedrības izglītošanai vieglā un saprotamā veidā, ko apgūst “digitālie aģenti” – pašvaldību darbinieki, bibliotekāri, skolotāji, žurnālisti, kopumā 6000 projektā iesaistītie. Apmācību mērķis ir sniegt nepieciešamo informāciju par valsts un pašvaldību elektronisko pakalpojumu un e-rīku izmantošanu, lai atrisinātu dažādas dzīves situācijas, piemēram, orientēties portālā www.latvija.lv. Digitālajiem aģentiem arī izveidota mācību e-vide, kurā ir metodiskie materiāli digitālo prasmju pilnveidei.
Kursa programmu (8 stundu apjomā) “E-pakalpojumi un e-rīki dzīves situāciju risināšanai”, ko izstrādājusi Baltijas Datoru akadēmija, novadā jau apguvuši bibliotekāri un grupa izglītības iestāžu darbinieku. Janvārī digitālās prasmes pilnveidoja 29 Limbažu novada pašvaldības darbinieki, bet pagājušajā nedēļā vēl 13, tai skaitā pagastu pārvalžu klientu apkalpošanas speciālisti un Sociālā dienesta sociālie darbinieki.
Mācības ir bezmaksas, un to noslēgumā kursa dalībniekiem tiek izsniegti sertifikāti, kas apliecina viņu iegūtās zināšanas un prasmes pildīt digitālo aģentu misiju – informēt, iedrošināt un motivēt iedzīvotājus dažādas dzīves situācijas risināt elektroniski.

Vaira Ābele
Limbažu novada pašvaldības PI koordinatore