Attīstība Kultūra
strateg

4. jūnijā Bārdu dzimtas memoriālajā muzejā “Rumbiņi” Kultūras pārvalde iepazīstināja domes deputātus, Limbažu novada pašvaldības vadību un novada kultūras darbiniekus ar izstrādāto Limbažu novada kultūras attīstības stratēģiju 2024.-2031. gadam un rīcības plānu 2024.-2027. gadam. Izstrādāto stratēģiju izskatīs apvienotajā komitejas sēdē, pēc tam tā tiks publicēta pašvaldības mājas lapā sabiedrības viedokļa noskaidrošanai. Publiskās apspriešanas laikā, ikviens iedzīvotājs, varēs izteikt ierosinājumus un ieteikumus izmaiņām novada kultūras attīstības stratēģijā.

Projekta prezentēšanas vietas izvēle nav nejauša – memoriālais muzejs “Rumbiņi” glabā trīs latviešu kultūrai nozīmīgu personību piemiņu. Dzejnieku Friča Bārdas, Paulīnes Bārdas un Antona Bārdas māja atrodas vienā no skaistākajām novada vietām. Muzeja vadību ir uzņēmies Pēteris Buks un nepilna gada laikā vadītājam ir izdevies piešķirt Bārdu dzimtas mājām jaunu vēsmu. Protams, idejas kā piesaistīt apmeklētājus ir un pie tā tiek strādāts, taču jāatzīst, ka arī kultūras stratēģijas izveide ieviestu papildu skaidrību par nākotnes projektu izpildi.

Kā viens no stratēģijas galvenajiem uzdevumiem izvirzīts noskaidrot esošo situāciju un vispārējās kultūrpolitikas attīstības tendences Limbažu novadā. Gints Šīmanis neslēpj, ka balstoties uz pētījumiem, kultūras pasākumu piedāvājums novadā ir bagātīgs. “Piedāvājums pārsniedz pieprasījumu,” viņš saka, “un tas mums ir jāapzinās. Mums ir jānes plašajā pasaulē mūsu pasākumi – mēs varam, mēs darām un mums ir ar ko lepoties! To pierāda Limbažu 800 svinības. Mūs apskauž par tādu senās Hanzas pilsētas daudzinājumu!”

Izceļot Limbažu novada kultūras unikalitāti un stiprumu, izstrādātas 7 kultūras stratēģijas apakšprogrammas – Ziemeļu stīga; Alojas Ausekļa mantojums; Kultūrspēks jūrai; Latvijas romantiska avots – “Rumbiņi”; Liepupes kinociems; Baumaņu Kārļa Limbaži 800+ un Vidzemes Lībiskā kultūrtelpa.

Projekta prezentēšana noslēdzās ar diskusiju, apspriežot stratēģijā prezentēto, finanšu situāciju, kultūras piedāvājuma uzlabojumu iespējas u.c.

Pēc projekta prezentēšanas klātesošajiem bija iespēja doties nelielā ekskursijā pa Bārdu dzimtas memoriālā muzeja teritoriju Pētera Buka pavadībā, apskatīt kompleksa ēkas un cienāties ar dārza karali – svaigu rabarberu.