Limbažu novada lauksaimnieki un uzņēmēji piedalās protesta akcijā

Šodien, 5. martā no plkst.7.30 līdz plkst.10.00 daudzviet Latvijā notika plaša protesta akcija pret administratīvi teritoriālās reformas norisi. Iepriekš jau rakstījām, ka neraugoties uz pašvaldību, iedzīvotāju un pat Eiropas ekspertu iebildumiem pret plānotās pašvaldību reformas formu, sasteigto un nedemokrātisko gaitu, šodien, 5.martā ATR likumprojekts 2.lasījumā nonācis uz izskatīšanu un balsojumu Saeimā. Šāda situācija ir radījusi plašu neapmierinātību daudzu novadu iedzīvotājos, tai skaitā vietējos zemniekos un uzņēmējos, tādēļ daudzviet Latvijā apmēram 400 lauksaimniecības un mežsaimniecības smagās tehnikas vienības pārvietojās pa autoceļiem, dodoties Rīgas virzienā. Kopumā tika šķērsoti 20 novadi un divas pilsētas. Savukārt pie Saeimas pulcējās vairāk kā simts novadu iedzīvotāji, lai izteiktu savu viedokli par pašvaldību reformu.

Protesta akcijai pievienojās arī Limbažu puses lauksaimnieki un uzņēmēji, kuri ar smago tehniku no plkst. 8.30 piedalījās protesta akcijas braucienā pa A1 šoseju no Skultes apļa līdz Saulkrastu aplim.