Izglītība
Bitīšu svētki

Šodien, 10. septembrī, Limbažos – Burtnieku kvartālā, visas dienas garumā norit Bitīšu svētki!

Bitīšu svētki ir tradīcija, kuru Limbažu novada pašvaldība aizsāka pirms deviņiem gadiem, kad Limbažos durvis vēra Oļega Auzera Dzīvā sudraba muzejs. Līdz ar muzeja atvēršanu, radās ideja izveidot skolēniem sudraba simbolu – bitīti. Kāpēc bitīti? Tāpēc, ka tā ir čakla un vāc ne tikai  medu, bet, apputeksnējot augus, nodrošina bioloģisko daudzveidību un izdzīvošanu arī citām sugām. Kopš 2012. gada, ik septembri, Limbažu novada pašvaldība pirmklasniekiem dāvina sudrabkaļa Oļega Auzera darināto sudraba bitīti, šo tradīciju turpinot arī jaunajā Limbažu novadā.

Uzrunājot pirmklasniekus, Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs aicināja tajos brīžos, kad mācības vai kāds darbiņš liekas par grūtu, vai vienkārši uznāk slinkums, paņemt bitīti un atcerēties tās priecīgās sajūtas, kas pārņēma 1. septembrī, ikvienam novēlot izdošanos!

Arī sudrabkalis O.Auzers pirmklasniekiem vēlēja spēku, izturību un tādu pašu darba mīlestību kā bitītēm.

Pirmklasniekiem un viņu pasniedzējām šī diena nebeidzās tikai ar bitīšu saņemšanu. Skolēni saņēma Limbažu novada pašvaldības dāvātu grāmatu, kopā ar audzinātājām un pasaku tēliem devās rotaļās, apmeklēja O. Auzera “Dzīvā sudraba muzeju” un Teātra mājā noskatījās Ausekļa teātra izrādi “Strupastīša talcinieki”.

Simbolisku dāvanu saņēma arī Domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. Oļegs Auzers viņam pasniedza sudraba bitīti ar novēlējumu būt čaklam un rūpēties par Limbažu novadu, bet brīžiem, kad pietrūkst spēka – ozollapu - spēka, izturības un ilga mūža simbolu!

Šoruden, jaunajā Limbažu novadā, mācības uzsāka 271 pirmklasnieks!

Pasākums tiek organizēts ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības!

Attēlu galerija tiks papildināta ar fotogrāfa Gunta Apses fotogrāfijām.