Limbažu novada pašvaldība iegulda finansējumu Limbažu stadiona infrastruktūras atjaunošanā

Augusta beigās noslēdzās Limbažu stadiona skrejceļa seguma atjaunošanas darbi. Būvdarbu ietvaros pašvaldība ieplānoja ne tikai skrejceļa seguma atjaunošanu, bet arī tāllēkšanas bedru, lodes grūšanas apļa un diska mešanas apļa izbūvi un citus darbus. Atklāta konkursa rezultātā, Limbažu stadiona skrejceļa seguma atjaunošanu par 170 546,45 EUR (t.sk. PVN) veica SIA “Sporta halle”.
Limbažu stadions aktīvi tiek izmantots gan mācību procesa nodrošināšanai, gan Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas sportistu treniņiem, kuri ar augstiem sasniegumiem startē dažāda mēroga sacensībās. Ņemot vērā to, ka stadions ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī un tā atjaunošanai nepieciešams ieguldīt apjomīgu finansējumu, veicot stadiona atjaunošanu, primāri tiek sakārtota tā infrastruktūras daļa, kas nepieciešama izglītības procesa nodrošināšanai.

Septembra sākumā pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA "BM-projekts" par būvprojekta izstrādi pārējās Limbažu pilsētas stadiona teritorijas sporta laukumu ierīkošanai. Projektētājam uzdots katrai stadiona teritorijai paredzēt atsevišķu projekta dokumentāciju, lai pašvaldībai izvērtējot finansiālās iespējas, būtu iespēja stadiona pārbūvi realizēt pa daļām – izbūvējot laukumus pakāpeniski. Stadionā paredzēts izbūvēt divus volejbola laukumus (ar iespēju izmantot arī kā tenisa laukumus), basketbola laukumu, mini futbola laukumu (~40X60m), divus tenisa laukumus, pārģērbšanās telpas - „konteinerus” un skatītāju vietas – tribīnes. Papildu tam sporta laukumiem paredzēta drenāžas, nožogojuma un apgaismojuma ierīkošana. Apgaismojums paredzēts arī esošajam futbola laukumam ar skrejceļiem, lai nodrošinātu iespēju vakaros skriet un veikt citas sportiskās aktivitātes.

Savukārt 26. augustā Limbažu novada pašvaldība Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā iesniedza pieteikumu Eiropas Savienības finansējuma piesaistei Sporta viesnīcas ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai Sporta ielā 3, Limbažos. Tās ietvaros plānots veikt ēkas sienu un jumta siltināšanu, kā arī logu un durvju nomaiņu, ventilācijas sistēmas izbūvi un apkures sistēmas regulāciju un balansēšanu. Projektu plānots uzsākt šī gada decembrī, tā izmaksas plānotas 460 000 eiro apmērā.

Atgādinām, ka paralēli Limbažu stadiona atjaunošanai, Limbažu novada pašvaldības īstenotā projekta "Limbažu novada ģimnāzijas mācību vides uzlabošana" ietvaros šajā gadā notiek Limbažu sporta halles atjaunošanas darbi, nomainot jumta un sienu konstrukcijas ar industriāli ražotiem sendviču paneļiem, atjaunojot ventilācijas sistēmu, nomainot zāles grīdas segumu, kā arī veicot siltummezgla pārbūvi ar iespēju pieslēgties pilsētas siltumtīklam.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste