Projekti, fondu aktualitātes
Limbažu novada pašvaldība iegulda finansējumu uzņēmējdarbības vides uzlabošanā
27. septembrī Limbažos, ''Meža ielas starpgablā'' (teritorijā starp Meliorācijas, Meža un Tīrumu ielu), piedaloties Limbažu novada pašvaldības, SIA “Latvia Timber International”, PS “DakTehBūve” un SIA “RS Būvnieks” pārstāvjiem tika atklāta angāra tipa ražošanas ēka. Kā norādīja Limbažu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers: Šis ir viens no labajiem piemēriem ne tikai novadā, bet kopumā Latvijā, kad piesaistot Eiropas Savienības projekta finansējumu mēs varam uzbūvēt ražošanas ēku, kurā uzņēmējs var attīstīt savu ražošanu, veidojot jaunas darba vietas - kopumā 23, un līdz ar to arī veicināt Limbažu novada attīstību.

Ražošanas ēkas būvniecība tika uzsākta aizvadītā gada rudenī Limbažu novada pašvaldības īstenotā un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pilsētas ZA daļā, izbūvējot ražošanas telpas”, Nr.5.6.2.0/18/I/010, ietvaros. Ražošanas ēkas platība ir ~ 1400 m2, papildus tam asfaltēti arī līdzās esošie laukumi piekļuves nodrošināšanai un produkcijas uzglabāšanai.

Kā norādīja Limbažu novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājs Ģirts Ieleja, projekta kopējās izmaksas ir 1 237 693,40 EUR, tajā skaitā 937 003,36 EUR ERAF, 236 066,33 EUR pašvaldības un 64 623,71 EUR valsts budžeta līdzfinansējums. Projekta nosacījumi paredz, ka uzņēmējs angāru varēja iegūt publiskas nomu tiesību izsoles rezultātā. Nomas tiesības uz 20 gadiem ieguva SIA “Latvia Timber International”, kas ražo dažāda veida kokmateriālus no priedes, egles un lapegles, kuru pielietojums ir sākot no iepakojuma materiāla līdz smalkām būvdetaļām celtniecībai. Uzņēmums ap 50% produkcijas eksportē uz Dāniju, Skandināvijas valstīm, Vāciju, Rumāniju. Nomas tiesības iegūšanas nosacījumi paredz, ka komersantam trīs gadu laikā pēc projekta īstenošanas jārada 23 jaunas darba vietas, kā arī jāiegulda investīcijas uzņēmuma attīstībā nepieciešamajos pamatlīdzekļos un nemateriālajos aktīvos gandrīz 1 miljona eiro apmērā.

Ražošanas ēkas būvdarbus veica pilnsabiedrība “DakTehBūve”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “RS Būvnieks”, bet autoruzraudzību – SIA “GEO CONSULTANTS”.
Anna logo
Limbažu novada pašvaldības Attīstības nodaļa iepriekš jau vairākkārt informējusi, ka pašvaldībai Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. plānošanas periodā specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākumā "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām" kopumā pieejami ap 4,4 miljoni eiro ERAF līdzfinansējuma. Specifiskā atbalsta mērķis ir teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību attīstības programmām, nodrošinot videi draudzīgu un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu. Līdz šim jau īstenots projekts, kurā netālu no pilsētas robežas, Limbažu pagastā, tika pārbūvēts ceļš „C2.-17 Beverīnu ceļš”, kas ved teritorijā, kurā darbību veic SIA "VIT BŪVE", SIA "TRAKTORTEHNIKAS APKOPES CENTRS", SIA "OZOLAINES TEHNIKA" u.c. Citā šī pasākuma projektā 2018.gada nogalē uzsākta Mehanizācijas ielas pārbūve Limbažu pilsētā. Kā noslēdzošais projekts pasākumā plānots ražošanas ēkas Meliorācijas ielā 14, Limbažos, izbūve. Plānotās ražošanas ēkas nomas tiesības publiskā nomas tiesību izsolē ieguva SIA “AirGOL”, kas ēkā plāno attīstīt savu darbību koka konstrukciju izstrādājumu ražošanā.

Limbažu novada pašvaldība iegulda finansējumu uzņēmējdarbības vides uzlabošanā

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste