Jaunatne Jaunieši Projekti
es 2027

Limbažu novada dome 20. jūnija sēdē apstiprināja Limbažu novada pašvaldības dalību Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) īstenotajā projektā “PROTI un DARI 2.0”. Tā ietvaros 24 novada jauniešiem, kuri nemācās, nestrādā vai neapgūst arodu, būs iespēja pilnveidot savas prasmes un personību, kā arī iesaistīties dažādos pasākumos, tādējādi sekmējot savu interesi par izglītošanos.

Projekta “Proti un dari 2.0” ietvaros plānots uzrunāt, motivēt un konsultēt ārpus izglītības sistēmas un darba tirgus esošos jauniešus (vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot)). Ikvienam iesaistītajam jaunietim tiks izstrādāta tieši viņam piemērota individuālā pasākumu programma, ietverot tādas aktivitātes kā neformālo un ikdienas mācīšanos; speciālistu, tostarp ārstniecības personāla konsultācijas; dalību pasākumos (piemēram, nometnes, semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi); brīvprātīgo darbu; iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos; profesijas specifikas iepazīšanu, tai skaitā vizītes uzņēmumos, lai izvēlētos iegūt profesionālo kvalifikāciju vai apgūt arodu pie amata meistara; iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs; specifiskus pasākumus mērķa grupas jauniešiem ar invaliditāti (piemēram, surdotulka pakalpojumi, asistenta pakalpojumi, specializētā transporta pakalpojumi) un citas aktivitātes.

Saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprināto informāciju Limbažu novada pašvaldībai piešķirtais finansējums projekta īstenošanai līdz 2027. gadam ir 51 756,62 eiro.

Projekts tiek īstenots Ministru kabineta 2023. gada 5. decembra noteikumu Nr. 722 “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027. gadam 4.2.3. specifiskā atbalsta mērķa “Sekmēt to, lai – jo īpaši nelabvēlīgā situācijā esošām grupām – būtu vienlīdzīga piekļuve kvalitatīvai un iekļaujošai izglītībai un mācībām un iespēja to iegūt, sākot no pirmsskolas izglītību un aprūpi un vispārējās izglītības un profesionālās izglītības un mācību gaitā līdz pat augstākajai izglītībai un pieaugušo izglītībai un mācībām, tostarp veicināt mācību mobilitāti visiem un atvieglot piekļūstamības iespējas personām ar invaliditāti” 4.2.3.4. pasākuma “Sekmēt NEET* jauniešu integrēšanos izglītībā un nodarbinātībā” ietvaros.

*NEET (no angļu valodas) – 15 līdz 29 gadu vecas personas, kuras nestrādā, nemācās un neapgūst arodu.