Projekti, fondu aktualitātes
Limbažu novada pašvaldība īsteno projektu “Infrastruktūras attīstība Limbažu Lielezera peldvietā”

Limbažu novada pašvaldība kopš aprīļa mēneša īsteno projektu “Infrastruktūras attīstība Limbažu Lielezera peldvietā”, kuru finansē Latvijas vides aizsardzības fonds. Projekts tika iesniegts projektu konkursa “Ūdeņu aizsardzība”, aktivitātē “Publisko ūdeņu praktiskā pārvaldība” un ieguva finansējumu EUR 21 369,00 EUR, kas ir 70% no plānotajām kopējām izmaksām.

Kopējās projekta izmaksas ir EUR 30 527,50, no tām 30% finansē pašvaldība. Projekta mērķis ir Izbūvēt stacionāru sabiedrisko tualešu bloku Limbažu Lielezera peldvietā, pieejamu cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Limbažu Lielezeru apsaimnieko Limbažu novada pašvaldības aģentūra ALDA, kura nodrošina vides pieejamību un sakārtotību Limbažu Lielezerā un peldvietā. Peldvieta 2013.gadā ir pievienojusies Zilā Karoga kustībai, bet kopš 2015.gada katru gadu ir izpildīti kritēriji peldvietu apsaimniekošanā, un Limbažu Lielezera peldvietai ir piešķirts Zilais karogs.

Pašvaldība iepriekšējos gados ir veikusi ievērojamus Limbažu Lielezera vides sakārtošanas un publiskās peldvietas labiekārtošanas darbus. Ir piesaistīts INTERREG un Norvēģijas finanšu instrumentu finansējums, rezultātā izbūvēta taka gar Lielezeru 3,6 km garumā, putnu novērošanas tornis, peldvietā izbūvēts glābšanas tornis ar informācijas punktu, izvietoti informācijas stendi. Ūdenī izvietotas divas laipas, viena no tām norobežo bērnu peldvietu. Saturīgai un aktīvai brīvā laika pavadīšanai šeit ir iespējams iznomāt laivas un katamarānus, ir pieejami arī SUP dēļi. Bērniem ir pieejamas rotaļu iekārtas, pieaugušajiem – āra trenažieri. Peldvietā ir uzstādīti soliņi un pārģērbšanās kabīnes. Ziemas periodā ezermalā var iznomāt slēpes un, ja ezerā ir ledus, šeit tiek uzstādīts ledus karuselis. Ezerā tiek veikta licencētā makšķerēšana un aģentūra ALDA regulāri piedalās projektu konkursos un piesaista finansējumu zivju resursu atjaunošanai un aizsardzībai.

Projekta īstenošanas laikā pludmalē paredzēts uzstādīt stacionāru tualešu bloku, kurā ir pieejams gan ūdens, gan mūsdienīgi, higiēnu nodrošinoši apstākļi, kā arī mazuļu pārtinamais galds. Tualešu bloks būs siltināts, ar elektrības apsildi tiks nodrošināts, ka tas būs pieejams visos gadalaikos.

Rezultātā tiktu ilgtspējīgi apsaimniekots ezeru un tā piekraste, veicinot dabas vērtību un tīras vides saglabāšanu, vienlaicīgi attīstot vides pieejamības infrastruktūru. Plānots, ka arī turpmāk tiks izmantotas esošās pārvietojamās plastmasas tualetes, tomēr apmeklētājiem tiks dota iespēja izvēlēties mūsdienīgu un higiēnisku tualešu izmantošanu.

Pašreiz noris iepirkuma procedūra par tualešu bloka būvdarbu veicēja izvēli.

Dace Romberga
Limbažu novada pašvaldības