Aktualitāte
Sabiedrības digitālo prasmju attīstība Limbažu novadā

Oktobra sākumā Limbažu novada pašvaldība noslēdza sadarbības līgumu ar Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) par Eiropas Savienības Atveseļošanās fonda projekta “Sabiedrības digitālo prasmju attīstība” īstenošanu.

Projekta ietvaros ikvienam iedzīvotājam būs iespēja pieteikties bezmaksas mācībām digitālo prasmju attīstībai, kuras vadīs zinoši pasniedzēji-mentori.

Mācību grupas plānotas Limbažos, Salacgrīvā, Alojā, Staicelē, Ainažos, Liepupē, Pālē, Umurgā, Vidrižos. Limbažu novada apdzīvotās vietās, kurās iedzīvotāji būs pieteikušies mācībām būs mobilā klase.

Lai veicinātu sabiedrības digitālās prasmes un iedzīvotāji patstāvīgi spētu lietot publiskā sektora un privātā sektora digitālos pakalpojumus, mācību iespēja paaugstināt savas digitālās pašapkalpošanās prasmes tiks piedāvātas visā Latvijā ikvienam iedzīvotājam. Projekta kopējais mērķis ir, lai līdz 2026.gada aprīlim vismaz 40 000 Latvijas iedzīvotāju būtu paaugstinājuši savas digitālās pašapkalpošanās prasmes.

Informācija par pieteikšanos mācībām, kā arī precīzāka informācija par mācību norises vietu un laiku tiks publicēta Limbažu novada pašvaldības informatīvajā izdevumā “Limbažu novada ziņas”, laikrakstā “Auseklis”, pašvaldības mājaslapā un citur.

Īstenošanas laiks: Līdz 2026.gada 31.martam

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna investīcijas 2.3.2.1.i. ietvaros.

Projekta Nr.: 2.3.2.1.i.0/1/23/I/CFLA/001

Finansējuma saņēmējs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Projekta mērķis: Veicināt digitālo pašapkalpošanās prasmju attīstību sabiedrībā, tādējādi veicinot personu veiksmīgāku iekļaušanos sabiedrībā, t.sk. nodarbinātībā, ikdienas sadzīves jautājumu mūsdienīgā risināšanā un kvalitatīvas dzīves uzlabošanā;

Projekta mērķa grupa: iedzīvotāji vecumā no 16-74 gadiem, t.sk. cilvēki ar invaliditāti.

Kontaktpersona Limbažu novada pašvaldībā: Maija Andersone, maija.andersone@limbazunovads.lv, +371 28373168

Aicinām sekot līdzi informācijai.