Limbažu novada pašvaldība piešķir līdzfinansējumu Pasaules čempionāta junioriem trases automodelisma organizēšanai

Vakar, 10. marta Limbažu novada ārkārtas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu atbalstīt biedrības “Dzirnavu spēks” iniciatīvu Limbažos organizēt Pasaules čempionātu junioriem trases automodelismā.

Kā norādīja biedrības “Dzirnavu spēks” valdes priekšsēdētājs Jānis Baltačs, Starptautiskā trases automodelisma federācija ir izteikusi piedāvājumu pirmo reizi vēsturē rīkot Pasaules Junioru čempionātu. Čempionāta sarīkošana Limbažos būs unikāla iespēja Limbažu trases automodelisma pulciņa dalībniekiem piedalīties pasaules mēroga sacensībās, tādējādi motivējot gan viņus, gan citus jauniešus iesaistīties tehniskās jaunrades aktivitātēs vēl aktīvāk. Limbaži būtu pirmā pilsēta, kur tiek rīkots pasaules mēroga čempionāts junioriem.

Informācijai: Trases automodelisms ir tehnisks sporta veids, kur dalībnieki sacenšas ar pašizgatavotiem, elektriski vadāmiem automobiļu modeļiem (mērogā 1:24 vai 1:32), kas brauc pa speciāli izveidotu trasi ar īpašām rievām jeb sliedēm.

Čempionāta norisei biedrība lūdza piešķirt finansējumu 19 000 EUR apmērā, kas tiktu izmantots trases izgatavošanai, uzturēšanas izmaksu segšanai laikā līdz čempionātam, publicitātes aktivitātēm un administratīvajiem izdevumiem, vienlaicīgi lūdzot arī atļauju laikā no aprīļa līdz augustam izmantot Limbažu novada pašvaldības telpas.

Plānotais Pasaules čempionāta norises laiks ir no šī gada 6.-9. augustam!
Limbažu novada dome finansējumu 19 000 EUR apmērā nolēma piešķirt, bet ar nosacījumu - biedrībai “Dzirnavu spēks” gada laikā pēc Pasaules čempionāta junioriem trases automodelismā norises Limbažos jāveic darbības, lai atsavinātu čempionātam izmantoto trasi par summu, kas nav mazāka par 16 000 EUR un pēc trases atsavināšanas jāatmaksā Limbažu novada pašvaldībai finansējuma daļa, kas vienāda ar trases atsavināšanas vērtību.

Atgādinām, ka aizvadītā gada augustā Limbažu novada dome lēma par līdzfinansējuma piešķiršanu biedrībai “Dzirnavu spēks” Pasaules trases automodelisma čempionāta organizēšanai Limbažos pieaugušajiem, šim mērķim piešķirot finansējumu 27 000 EUR apmērā. Tomēr šo lēmumu Limbažu novada dome atcēla, jo organizētāji nolēma čempionātu rīkot Jelgavā.

Informāciju sagatavoja:
Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste