Projekti, fondu aktualitātes
Limbažu novada pašvaldība turpina īstenot projektu PuMPuRS

2019./2020. mācību gadā Limbažu novadā turpināsies darbs ESF finansētajā projektā „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”(8.3.4.0/16/I/001) jeb tā dēvētajā projektā PuMPuRS, kas simboliski nozīmē personības izaugsmi. Projektā darbosies visas novada skolas, izņemot Limbažu novada speciālo pamatskolu.
Projekta mērķis ir samazināt mācību priekšlaicīgu pārtraukšanu, sniedzot 5.-12.klašu riska grupas skolēniem individuālu atbalstu. Nozīmīgākie cēloņi pāragrai skolas pamešanai ir nepatika pret atsevišķiem mācību priekšmetiem vai mācībām kopumā, motivācijas trūkums, pārāk liela slodze skolā, veselības problēmas, grūtniecība, vēlme sākt strādāt algotu darbu, konflikti ar skolotājiem, klases biedriem un vecākiem, kā arī stundu kavējumi.
Visiem projekta dalībniekiem tiek izstrādāti individuālie priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska samazināšanas plāni. Tie ietver pedagogu, atbalsta personāla individuālu pieeju, papildu konsultācijas mācību priekšmetos. 2018./2019.mācību gadā Limbažu novadā projektā iesaistītajās izglītības iestādēs realizēti 99 individuālā atbalsta plāni. Atsevišķos gadījumos tiek nodrošināts arī materiālais atbalsts – transporta un ēdināšanas izmaksas. Stratēģiskie partneri pašvaldībai projektā ir izglītības iestādes, Sociālais dienests, Bāriņtiesa, Policija.
Kopš pagājušā mācību gada projektā PuMPuRS tiek iesaistītas arī jauniešu organizācijas. Pašvaldībā notikuši jau trīs atklātie projektu konkursi. Katra jauniešu iniciatīvas projekta izmaksas ir 4600,-EUR.
Viens projekts, ko īstenoja biedrība “Limbažu lauvas”, ir noslēdzies, turpinās projekts “Sports un veselību veicinošas fiziskās aktivitātes Limbažu novada jauniešu motivācijas paaugstināšanā turpināt vispārējo izglītību”, ko īsteno “Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome”. Tikko darbu projektā “Radošā izaugsme” sākusi biedrība “Siguldas alternatīvā izglītība”, bet no 1.oktobra darbu uzsāks biedrība “Piedzīvojuma Gars” projektā “Stipra klase – stipri jaunieši”.

Sigita Upmale
Limbažu novada Izglītības un kultūras nodaļas vadītāja