Limbažu novada pašvaldība veidos jaunu atbalsta programmu elektroenerģijas pieslēgumiem, kuros privātpersonas lieto valsts vai pašvaldības iestādes pieslēgumu

Limbažu novada pašvaldība veidos jaunu atbalsta programmu dzīvojamo māju elektroenerģijas pieslēgumu nodalīšanai un jaunu pieslēgumu izveidei objektiem Limbažu novadā, kuros privātpersonas lieto valsts vai pašvaldības iestādes elektroenerģijas pieslēgumu.

Uz pašvaldības līdzfinansējumu varēs pretendēt tās dzīvojamās mājas, kuras atbilst šādiem nosacījumiem:

• nav izbūvēts patstāvīgs elektroenerģijas pieslēgums, bet tiek izmantots valsts vai pašvaldības iestādes elektroenerģijas pieslēgums, izmantojot starpskaitītāju;
  • dzīvojamās mājas īpašniekam nav parāds par elektroenerģiju un nekustamā īpašuma nodokļa parāds (pamatparāds un nokavējuma nauda) par attiecīgajā dzīvojamā mājā esošajām telpu grupām, dzīvojamajai mājai piesaistītajām palīgēkām vai dzīvojamajai mājai piesaistīto zemes gabalu attiecīgajā taksācijas gadā, kurā tiek iesniegts līdzfinansējuma pieprasījums.
Pašvaldības līdzfinansējumu varēs saņemt šādām aktivitātēm:

• elektroenerģijas pieslēguma projekta izstrādei;
  • elektroenerģijas pieslēguma izbūvei līdz sadalei.
Atbalstītas netiks izmaksas, kas saistītas ar pieteikuma sagatavošanu līdzfinansējuma saņemšanai (t.sk. konsultāciju pakalpojumi), dzīvojamās mājas iekšējo tīklu projektēšanai un izbūvei, kā arī pārējās izmaksas, kas nolikumā netiks noteiktas kā atbalstāmās izmaksas.
Pašvaldības līdzfinansējuma kopējais apjoms vienas dzīvojamās mājas elektroenerģijas pieslēguma izbūvei būs ne lielāks kā 70% no kopējām atbalstāmajām izmaksām un nepārsniegs 5000 EUR. Elektroenerģijas pieslēguma izbūvētāja līdzfinansējuma kopējais apjoms vienas dzīvojamās mājas elektroenerģijas pieslēguma izbūvei ir 50% no pieslēguma izbūves izmaksām. Savukārt, dzīvojamās mājas īpašnieku, kuri pretendē uz līdzfinansējumu, pašu finansējuma kopējais apjoms dzīvojamās mājas elektroenerģijas pieslēguma izbūvei nedrīkstēs būt mazāks kā 30 % no kopējām atbalstāmajām izmaksām.
Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējuma saņēmējam dzīvojamās mājas elektroenerģijas pieslēguma izbūvi veiks AS “Sadales tīkls”.

Nolikumu plānots apstiprināt 30.jūnija Limbažu novada domes sēdē, tas stāsies spēkā ar 1.jūliju.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste