represeto

Pirms 75 gadiem padomju vara no Latvijas teritorijas uz Sibīriju izveda vairāk nekā 42 tūkstošus iedzīvotāju, no kuriem daļa gāja bojā jau ceļā. Limbažu novadā 25.martā, pieminot 1949. gada deportācijas un komunistiskā genocīda upurus, ar atceres brīžiem notika piemiņas pasākumi.

Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Māris Beļaunieks:

Šī ir viena no skumjākajām dienām Latvijas tautas vēsturē. Tūkstošiem izpostītas dzīves un salauzti likteņi, bet upuri, ko šie cilvēki nesa nebija veltīgi. Bija vajadzīgi 50 gari gadi līdz Latvija atguva neatkarību. Diemžēl katru gadu mūžībā tiek aizsaukti ar vien jauni baiso notikumu aculiecinieki. Šodien mums jānoliec galvas aizgājēju priekšā un jāizrāda cieņa un gods joprojām dzīvi esošajiem, jo tie ir tie, kas var pastāstīt savas atmiņas jaunajai paaudzei.

Mūsu uzdevums ir rūpēties par Latvijas valsti un šīs rūpes par valsti ir arī rūpes par Ukrainu. Diemžēl mēs dzīvojam blakus ļoti agresīvam kaimiņa, kurš iedomājas, ka viņam ir tiesības valdīt pār citām tautām. Dievs, svētī Latviju!