Projekti, fondu aktualitātes
Limbažu novada Umurgas pamatskolā sāk realizēt projekta PUMPURS Jauniešu iniciatīvu projektu “Radošā izaugsme”

Pusaudži ik dienu saskaras ar izaicinājumiem, kas saistīti ar grūtībām veidot pozitīvu sociālo kontaktu, kā arī daudziem ir novērojamas negatīva/zema pašvērtējuma iezīmes, kā arī reizēm trūkst motivācijas augt un attīstīties, nospraužot tālākus mērķus.

Projektu “Radošā izaugsme” realizē biedrība “Siguldas Alternatīvā izglītība” sadarbībā ar www.pumpurs.lv, Limbažu novada pašvaldību un Umurgas pamatskolu. Projekta ietvaros Umurgas pamatskolas divdesmit 5.- 9.klašu skolēniem ir iespēja no septembra līdz martam apmeklēt 10 iekšējās izaugsmes grupas nodarbības, kuru mērķis ir vērsts uz pusaudžu sociālo prasmju attīstību, pozitīva pašvērtējuma, iekšējās izaugsmes veicināšanu un emocionālās inteliģences prasmju paaugstināšanu, kā arī doties ekskursijā apmeklējot mūsdienu mākslas izstādes un organizēt projekta noslēgumā izstādi. Nodarbību vadītāja mākslas terapeite un dzīvotprasmes trenere Vita Beinerte.

Sociālās prasmes raksturo kvalitāti, kādā noris komunikācija ar apkārtējiem, kas izpaužas gan kā spēja sastrādāties ar citiem grupu/komandu darbā, spēja klausīties un sadzirdēt sarunu biedra teikto, precīzi uztverot paustās idejas, gan kā attieksme un paša spēja pārliecinoši, situācijai atbilstoši izteikties, pārstāvot savu viedokli, uzskatus un intereses. Šīs prasmes dzīvē ir būtiskas ikvienam, pusaudžu socializācijas procesa norise īpaši ietekmē viņu tālāko dzīves gaitu, iekļaušanos sabiedrībā, tajā skaitā mācību iestādē.

Māksla kā komunikācijas un izteiksmes instruments ar bagātīgo tehnisko klāstu dod iespēju radoši pieiet šo prasmju apgūšanai caur neformālo izglītību un aktīvu līdzdalību, paužot savu pieredzi un atklājot radošo potenciālu.

Plānots, ka izaugsmes nodarbību laikā pusaudži caur neformālās izglītības metodēm un uz mākslu balstītām aktivitātēm paaugstinās savas sociālās prasmes un piedzīvos pozitīvu vērtējumu grupas ietvaros, kas veicinās iekšējo izaugsmi un pozitīva, adekvāta pašvērtējuma veidošanos un tādejādi pozitīvi iedarbojoties uz pusaudžu aktīvu, apzinātu līdzdalību ikdienas dzīvē izglītības iestādē, ģimenē un ārpus tās.

"Radošā izaugsme" jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai "(PuMPuRS).