Limbažu novads pievienosies 5.marta protesta akcijai pret Administratīvi teritoriālo reformu

Neraugoties uz pašvaldību, iedzīvotāju un pat Eiropas ekspertu iebildumiem pret plānotās pašvaldību reformas formu, sasteigto un nedemokrātisko gaitu, šo ceturtdien, 2020.gada 5.martā ATR likumprojekts 2.lasījumā nonāks uz izskatīšanu un balsojumu Saeimā. Arī speciāli šim mērķim izveidotās Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas “konsultācijas” Saeimā ar pašvaldībām izrādījās tikai demokrātisko izpausmju fikcija, nevis darbs ar priekšlikumu un pašvaldību argumentu vērtēšanu pēc būtības. Šāda situācija ir radījusi plašu neapmierinātību daudzu novadu iedzīvotājos, tai skaitā vietējos zemniekos un uzņēmējos, kuri vērsušies savās pašvaldībās, mudinot vietējās vietvaras pieņemt radikālākus mērus pret valdības koalīcijas patvaļu saistībā ar pašvaldību reformu un ar smago tehniku doties Rīgas virzienā.

Protesta akcijai pievienosies arī Limbažu puses lauksaimnieki un uzņēmēji, kuri 5. martā ar smago tehniku no plkst. 8.00 pulcēsies uz Mandegu ceļa (krustojumā pie A1 šosejas), lai no plkst. 8.30 piedalītos protesta akcijas braucienā pa A1 šoseju no Skultes apļa līdz Saulkrastu aplim.

Skulte maršrutsTransporta kustības virziens: No Skultes apļa pa A1 šoseju virzienā uz Saulkrastu apli, un atpakaļ. Viens virziens – 7,5 km. Braukšanas ātrums - 20-30 km/h.

Atbildīgās personas:

• Māris Treimanis – Protesta akcijas organizators Tel. 29481208
  • Jānis Baunis - Kārtību uzturētājs/ koordinators Tel. 29163916
  • Ilona Lece – Skultes koordinators. Tel. 29205663
5. martā no plkst. 8.30 līdz plkst. 10.00 protesta akcija notiks arī pie Latvijas Republikas Saeimas. Atgādinām, ka Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija, izskatot likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” 2. lasījumam, atbalstīja priekšlikumu veidot Saulkrastu novadu tā rezultātā sašķeļot Limbažu novadu un Skultes pagastu pievienojot jaunizveidojamam Saulkrastu novadam.

Iebilstot šai iecerei, aicinām Limbažu novada iedzīvotājus iesaistīties un pievienoties pārējiem novadiem protesta akcijā!

5. martā plkst. 05.50 no Limbažu kultūras nama, Rīgas ielā 9 uz Skultes staciju aties autobuss, lai plkst. 06.30 no Skultes stacijas ar pasažieru vilcienu mēs visi kopīgi dotos uz Rīgu un piedalītos protesta akcijā.

Plkst.10.18 no Rīgas ar pasažieru vilcienu atgriezīsimies Skultes stacijā, lai plkst. 11.30 ar autobusu dotos atpakaļ uz Limbažiem.

! Vēršam uzmanību, ka biļetes cena vilcienā vienā virzienā maksā 2,10 EUR.
Tālrunis papildus informācijai: 29252432 (Agris Blumers).

Pēc publiski pieejamās informācijas zināms, ka protesta akcijā piedalīsies Ikšķiles, Kandavas, Carnikavas, Alojas, Jelgavas, Salacgrīvas, Alsungas, Ventspils, Tukuma, Salas, Engures, Limbažu, Iecavas un Inčukalna novadi. Plānots, ka kopumā no Latvijas pilsētām un novadiem, pa galvenajiem autoceļiem uz Rīgu pārvietosies ap 400-500 smagās tehnikas vienības.

Informāciju ievietoja:
Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste