Projekti, fondu aktualitātes
Limbažu pagastā sakārtots autoceļš “Šķērstiņi - Pīlādži”

Jūnija nogalē veikti pēdējie darbi Limbažu pagastā esošā pašvaldības grants seguma ceļa “Šķērstiņi - Pīlādži” pārbūvē. Tie tika uzsākta pērnā gada augustā, ziemas periodā pārtraukti un atsākās šopavasar.

Ceļš saimnieciskās darbības veikšanai nozīmīgs vairākām Limbažu pagasta zemnieku saimniecībām, ražošanas un tūrisma uzņēmumiem. Tam aptuveni divu ar pusi kilometru posmā veikta esošo grāvju tīrīšana un padziļināšana, jaunu rakšana, apauguma noņemšana, caurteku izbūve un atjaunošana, kā arī ceļa segas pārbūve, to pastiprinot.

Pirms pāris gadiem pašvaldība atsavināja īpašumu “Jaunlādes muiža”, kura teritorija daļēji tika izmantota autobusu apgriešanās vajadzībām pie pieturas “Lādes skola” (Auziņu ezers). Būvniecības laikā pieturas vieta pārvietota, lai neskartu privāto īpašumu.

Darbus pēc SIA “PROJEKTS 3” izstrādātā būvprojekta veica SIA “LIMBAŽU CEĻI”. Būvuzraudzību nodrošināja SIA “1PAC”.

Šī ceļa, kā arī Katvaru pagastā pārbūves procesā vēl esošā autoceļa “Birznieki - Draužas” sakārtošana tiek veikta Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansētā un Lauku atbalsta dienesta administrētā projektā “Limbažu novada pašvaldības grants ceļu pārbūve Katvaru un Limbažu pagastos”, Nr. 19-09-A00702-000009. Tas ir Limbažu novada pašvaldības noslēdzošais projekts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos”.
Projekta kopējās izmaksas ir 635 068,21 eiro, tajā skaitā ELFLA līdzfinansējums 355 007,07 eiro un pašvaldības finansējums 280 061,14 eiro.

No kopējā izmaksām 411 387,61 eiro attiecināmi uz autoceļa “Šķērstiņi – Pīlādži” pārbūvi un 223 680,60 eiro uz autoceļu “Birznieki – Draužas” Katvaru pagastā.

Pasākumā Limbažu novada pašvaldībai bija pieejama ELFLA līdzfinansējuma kvota 2,23 miljonu eiro apmērā, kas ir līdz 90% no kopējām projektu izmaksām, kuru iespējams izmantot tādu pašvaldības grants seguma ceļu pārbūvei, kas ir nozīmīgi uzņēmējdarbības veicināšanai, apdzīvotības saglabāšanai un to nozīmība ir apspriesta ar vietējiem iedzīvotājiem.

Bez šiem veikta arī Limbažu pagasta ceļa “Jaunteteri– Jumpravmuiža – Virbotnes” 0,78 km, tajā skaitā tilta pār Cimeļupi, Pāles pagasta ceļa “Būdele – Jāņdzirnavas” 4,7 km, Umurgas pagasta ceļa “Lauciņi – Kubulnieki” 4,95 km un Skultes pagasta ceļa “Kalnozoli – Ozolaine” 4,82 km pārbūve.

ELFLA ansamblis mazs izmērs

Plašāka informāciju par ELFLA atrodama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Limbažu pagastā sakārtots autoceļš “Šķērstiņi - Pīlādži”

Anna Siliņa