Limbažu pilsētas stadions

Limbažu novada pašvaldība turpina īstenot investīciju projektu “Limbažu pilsētas izglītības iestāžu sporta bāzes atjaunošana”, kurā tiek veikta Limbažu pilsētas sporta stadiona teritorijas labiekārtošana. Limbažu pilsētas stadiona atjaunošanas projekts aizsākās 2020. gadā. Nozīmīgākais ieguldījums līdz tam ir atjaunotais skrejceļa segums.

Būvniecības laikā veikti vairāki stadiona atjaunošanai un pārbūvei nozīmīgi darbi. Izbūvētas lietus ūdens novadīšanas sistēmas, pārbūvēti piebraucamā ceļa un gājēju celiņi, uzstādītas tribīnes un konteinera veida ģērbtuves. Skrejceļš būs apgaismots arī dienas tumšajā laikā. Projekta noslēdzošajā kārtā izbūvēts basketbola 3:3 laukums, apvienots tenisa un volejbola laukums un uzlabota vieta trenažieriem. Tā kā plašu popularitāti ir ieguvis tenisa sporta veids iedzīvotājiem būs pieejami 2 tenisa laukumi. Pateicoties Latvijas Futbola federācijas finansējumam, futbola laukumam ir veikta mākslīgā zāliena seguma uzklāšana. Limbažu novada pašvaldība pateicās Latvijas Futbola federācijai par ieguldījumu stadiona teritorijas labiekārtošanā un futbola vārtu komplektu, kuru federācija dāvina pašvaldībai.

Pārmaiņas ir piedzīvojusi arī stadiona administratīvā ēka, jo sportistu viesnīcai ir veikta siltināšana un uzstādīti saules paneļi.

Tā kā šī gada pavasarī konstatēts, ka pasliktinājies segums stadiona Z daļā (teritorija blakus Sporta ielai) esošajos basketbola, āra trenažieru un bērnu rotaļu laukumos, ir nepieciešams veikt to labošanas darbus. Tāpat konstatēts, ka stadiona pieejamības uzlabošanai nepieciešams sakārtot celiņu, kas ved no Limbažu vidusskolas uz stadionu, jo tas ir kritiskā stāvoklī. Šo iemeslu dēļ Limbažu novada dome jūlija domes sēdē nolēma piešķirt papildu finansējumu projekta “Limbažu pilsētas izglītības iestāžu sporta bāzes atjaunošana” īstenošanai  143 426,00 EUR apmērā.

Investīciju projekta “Limbažu pilsētas izglītības iestāžu sporta bāzes atjaunošana” plānotais beigu termiņš ir oktobra vidus.

Lai sporta bāzes teritorija būtu pilnībā sakārtota nākotnē nepieciešams rast finansējumu stadiona administratīvās ēkas iekšdarbu kosmētiskajām remontam un bijušās BMX trases teritorijas sakārtošanai.

Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Māris Beļaunieks, iezīmējot nākotnes ieceres, aicina iedzīvotājus izteikt priekšlikumus par to kādu vēlētos redzēt bijušās BMX trases teritoriju un kā šī teritorija varētu tikt izmantota.

Kopējās stadiona izmaksas ir 1 683 491,58 EUR, t.sk.:

• Stadiona projektēšana 20 061,80;
  • Siltumtrases projektēšana 1028,00;
  • Būvdarbi 1 650 543,78;
  • Būvuzraudzība 8591;
  • Autoruzraudzība 3267.

1 313 551 EUR ir no Valsts kases kredīta, bet 369 940,58 no pašvaldības budžeta.

Limbažu pilsētas stadions