AS „Limbažu siers” jāveic pasākumi, lai novērstu traucējošās smakas emisijas

Valsts vides dienesta Vidzemes reģionālā vides pārvalde saņēmusi un turpina saņemt sūdzības no Limbažu pilsētas iedzīvotājiem par smaku, kas rodas AS „Limbažu siers” darbības rezultātā. Laikā līdz 2020.gada 18.maijam uzņēmums AS „Limbažu siers” nebija veicis pasākumus, lai mazinātu smaku emisijas Limbažu pilsētā.

Par konstatēto, ņemot vērā lietas faktiskos un tiesiskos apstākļus, tai skaitā normatīvajos aktos noteikto notekūdeņu apsaimniekošanā, Valsts vides dienesta Vidzemes reģionālā vides pārvalde uzņēmumam AS „Limbažu siers” sastādīja un nosūtīja lēmumu par veicamām rīcībām neatbilstību novēršanai.

Uzņēmumam laikā līdz 2020.gada 9. jūnijam ir jāveic pasākumi, lai novērstu traucējošās smakas emisijas, pretējā gadījumā uzņēmumam AS „Limbažu siers” tiks ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība un Valsts vides dienesta Vidzemes reģionālā vides pārvalde lems par piespiedu naudas piemērošanu.

Atgādinām, ka arī Limbažu novada pašvaldība vairākkārt ir vērsusies pie AS “Limbažu siers” uzdodot nekavējoties risināt situāciju attiecībā uz smaku, kas rodas AS ‘’Limbažu siers’’ darbības rezultātā. Limbažu novada pašvaldība seko līdzi ražošanas notekūdeņu priekšattīrīšanas procesam un tam, lai netiktu traucēta ne Limbažu pilsētas komunālo notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbība, ne Limbažu pilsētas iedzīvotāju labsajūta.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste