Aktualitāte SIA Limbažu slimnīca
Limbažu slimnīcā atklāts digitālais mamogrāfs

25. septembrī Limbažu slimnīca atklāja mūsdienīgu digitālās mamogrāfijas iekārtu. Atšķirībā no analogā mamogrāfa, pārbaudes veikšana ar digitālo mamogrāfu ir sievietēm komfortablāka un precīzāka. Limbažu slimnīcā šis pakalpojums ir pieejams arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Atklāšanā SIA Limbažu slimnīca valdes locekle Liene Česle, uzrunājot klātesošos pauda gandarījumu un prieku par paveikto.

“Man patiešām ir liels prieks, ka varam atklāt ļoti sen lolotu sapni – jaunu mamogrāfu. Projekts tapa divu gadu garumā. Mēs varējām iegādāties mamogrāfu, pateicoties Eiropas Atveseļošanās fonda finansējumam. Projekta ietvaros esam iegādājušies ne tikai mamogrāfu 85 tūkstošu vērtībā, bet arī līdz 31. decembrim realizēsim vēl citas aktivitātes. Top urologa un dermatologa kabinets, jauns acu ārsta kabinets, iegādāti pacientu krēsli un rindu regulēšanas sistēma. Paldies Eiropas Atveseļošanās fondam par to, ka bija iespēja šo realizēt! Paldies Amerikas Baltijas Tehnoloģiju Korporācijai par mūsu sapņa īstenošanu dzīvē! Man ir prieks, ka mēs to paspējām izdarīt septembrī, jo oktobris pasaulē tiek atzīmēts kā krūšu veselības mēnesis ar mērķi informēt un izglītot. Limbažu slimnīca ir ne tikai ārstniecības iestāde, bet arī slimnīca, kas domā par iedzīvotāju profilaksi.”

Limbažu novada domes priekšsēdētāja 2.vietnieks Rūdolfs Pelēkais: “Kad realizējas labas un sabiedrībai nozīmīgas lietas, tad ir svētki. Šis ir ļoti svarīgs pakalpojums mūsu novada iedzīvotājiem. Paldies par Limbažu slimnīcas attīstību!”

Viens no visefektīvākajiem veidiem kā cīnīties ar krūts vēzi ir profilakse. Aicinām sievietes būt atbildīgām pret savu veselību un regulāri veikt pašizmeklēšanos, izmantot valsts sniegtās iespējas veikt krūšu veselības skrīningu, un veikt izmeklējumus, ja ir radušās aizdomas, jo laicīgi atklājot slimību to var izārstēt.

SIA "Limbažu slimnīca" un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra 2024.gada 15.februārī noslēdza līgumu par Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 4.1.1.3.i. investīcijas "Atbalsts sekundāro ambulatoro pakalpojumu sniedzēju veselības aprūpes infrastruktūras stiprināšanai, lai nodrošinātu visaptverošu ilgtspējīgu integrētu veselības pakalpojumu, mazinātu infekciju slimību izplatību, epidemioloģisko prasību nodrošināšanā" projekta Nr. 4.1.1.3.i.0/1/23/I/CFLA/037 "Ieguldījumi Limbažu slimnīcas infrastruktūrā" īstenošanu.
Projektu plānots īstenot līdz 2024.gada 31.decembrim, attiecināmās izmaksas 197 209,98 EUR, tajā skaitā 187 850,00 EUR Atveseļošanas fonda finansējums. Mamogrāfa izmaksas 85 tūkstoši eiro bez PVN.

Foto no kreisās: SIA Limbažu slimnīca valdes locekle Liene Česle, Amerikas Baltijas Korporācijas pārstāvji Reinis Ževrenovičs un Valdis Miķelsons,  radiologa asistentes Sanita Kārkliņa un Ilona Kopeika.

Mamogrāfs Limbažu slimnīcā