foto

Limbažu Valsts ģimnāzija ir viena no 26 izglītības iestādēm Latvijā, kas ieguvusi “eTwinning Skola” statusu 2023 – 2024, ko piešķir Latvijas eTwinning Nacionālais atbalsta dienests, izvērtējot skolu pieteikumus atbilstoši vairākiem kritērijiem. Tiek vērtēta skolotāju aktivitāte ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotība interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā arī pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību. Skolām statusu piešķir uz 2 gadiem.

7. jūnijā Limbažu Valsts ģimnāzijā pasniegt apbalvojumu – “eTwinning Skola” plāksni, Eiropas Komsijas vēstuli un eTwinning karogu, bija ieradusies Liene Millere, Latvijas eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pārstāve pedagoģijas jautājumos. Viņa uzsvēra, ka Limbažu novads var priecāties ne tikai par Limbažu Valsts ģimnāzijas iegūto statusu un skolotāju lielo iesaisti projektos, bet arī ar to, ka novadā ir trīs aktīvi un pieredzējuši eTwinning vēstnieki Latvijā – Edīte Sarva no Limbažu Valsts ģimnāzijas, Ilze Šmate no Pāles pamatskolas un Ineta Lielklane no Kr. Valdemāra Ainažu pamatskolas, jo tā neesot nevienā citā novadā.

Atzinīgus vārdus no LVĢ direktores Guntas Lāces, kā arī Izglītības pārvaldes vadītājas Sigitas Upmales par skolai piešķirto statusu un aktīvo iesaisti un citu kolēģu iedvesmošanu piedalīties aktivitātēs saņēma vēstniece un LVĢ izglītības metodiķe Edīte Sarva. G. Lāce, daloties sajūtās par gandarījumu, kas pārņem, redzot projektu rezultātus un aktivitātes skolā un pilsētvidē, dāvināja vilkābeli ar vārdiem: “Šis nav bijis direktora iniciēts pasākums, bet tieši otrādi - dzīvība ir veidojusies pati no sevis. Varbūt es kļūdos, bet man ir aizdomas, ka nekas no šī nebūtu noticis, ja nebūtu Edītes. Viņa ir galvenais kurbulētājspēks, kas ļoti labi prot ierosināt lietas.”

E. Sarva turklāt izteica pateicību skolotājiem par iesaisti eTwinning projektos: “Es ļoti, ļoti priecājos par to, kā mums ir gājis šos pēdējos trīs gadus, kopš skola uzsāka dalību eTwinning aktivitātēs.  No mūsu skolas šobrīd projektos ir iesaistījušies 18 skolotāji, vienā projektā 13 klases, otrā - 11 klases, kā arī 4 klases no vidusskolas. Es teiktu, ka puse no mūsu skolēniem un trešā daļa no skolotājiem ir piedzīvojuši eTwinning projektus un guvuši savu pieredzi. Nākamajā gadā mums ir ieplānoti vēl divi projekti – viens no tiem Eiropas mērogā, otrs skolas.”

foto

eTwinning ir Eiropas skolu sadarbības tīkls izglītības jomas darbiniekiem (skolotājiem, mācību pārziņiem, bibliotekāriem u.c.), kas veicina izglītības iestāžu sadarbību, izmantojot projektu kā metodi mācību procesā, nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, kā arī veicinot skolotāju tālākizglītību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā.