Izglītība Erasmus+
izglitiba

Limbažu Valsts ģimnāzija aktīvi iesaistās starptautiskos izglītības projektos, lai veicinātu skolas attīstību un pedagogu profesionālo pilnveidi. Viens nošiem projektiem ir "Izglītības tehnoloģiju pētnieki", kas tiek īstenots Erasmus+ programmas ietvaros. Projekta mērķis ir izpētīt, kā Eiropas skolas ievieš un izmanto digitālos risinājumus mācībās, lai sniegtu skolotājiem jaunas iespējas un pieredzi mūsdienīgu mācību metožu attīstībai.

Projekta ietvars un partneri

Projekts tiek realizēts no 2023. gada 1. augusta līdz 2025. gada 31. janvārim, un tam piešķirtā dotācija ir 35 890 eiro. Tajā piedalās vairākas Eiropas izglītības iestādes un centri:

  • ŞIŞLI Zinātnes un mākslas centrs (Turcija)
  • Viļņas Antakalņa proģimnāzija (Lietuva)
  • Pirmā Kragujevacas ģimnāzija (Serbija)
  • Lietuvas Sporta universitātes Ķēdaiņu "Aušros" proģimnāzija
  • Noel du Fail College (Francija)
  • Assumption College Saint Marc Saint Aignan (Francija)

Limbažu Valsts ģimnāzija sadarbojas ar šīm izglītības iestādēm darba ēnošanas un pieredzes apmaiņas ietvaros, lai uzlabotu digitālās kompetences un inovatīvu tehnoloģiju pielietojumu izglītībā.

Projekta galvenie mērķi

  • Digitālo risinājumu ieviešana skolās – pētīt, kā citās Eiropas skolās tiek izmantotas tehnoloģijas, lai bagātinātu mācīšanos un uzlabotu mācību saturu.
  • Pedagogu atbalsta mehānismi – analizēt, kā skolu vadība un administrācija atbalsta skolotājus digitālo risinājumu ieviešanā.
  • Pieredzes apmaiņa – organizēt darba ēnošanas pasākumus un seminārus, lai Limbažu Valsts ģimnāzijas skolotāji varētu dalīties ar iegūto pieredzi un pielietot jaunas metodes savā darbā.

 

Mobilitātes aktivitātes

Projekta ietvaros 17 skolotāji piedalījās 28 darba ēnošanas pasākumos Eiropas skolās. Pēc projekta apmeklētas 6 izglītības iestādes no 2023. gada augusta līdz 2025. gada 31.maijam.

Partneru pieredze un sadarbība

Pirmā Kragujevacas ģimnāzija (Serbija) ir viena no vecākajām un prestižākajām skolām valstī, kas saņēmusi "Digitālo skolu" balvu un attīsta robotikas programmas skolēniem. Skolas komandas ir guvušas panākumus First Lego League sacensībās un piedalījušās starptautiskos konkursos.

Darba ēnošanas pieredzē devās LVĢ skolotāja Gundega Stūtrīte, kuras mācību stundām par projekta līdzekļiem tika iegādāti jauni robotu komplekti. Darba ēnošanā uz Serbiju devās Rūta Apiņa, Baiba Skrīvele, Elīna Plūme, Eva Stāvere, Dāvis Rudzītis.

ŞIŞLI Zinātnes un mākslas centrs (Turcija) ir valsts skola apdāvinātiem bērniem, kurā izstrādāti inovatīvi digitālie risinājumi, lai veicinātu mākslas, zinātnes un tehnoloģiju mijiedarbību. Skolotājas Kristīne Gaugere, Inga Rozīte-Lozberga, Baiba Aizupe, Baiba Skrīvele vēroja STEM priekšmetu mācību stundas.

Viļņas Antakalna proģimnāzija (Lietuva) ir "Digital School Awards" laureāte, kas dalījās pieredzē par tehnoloģiju integrāciju mācību procesos un skolas vadībā. Vizītes laikā izdevās apmeklēt un ēnot arī skolotāju darbu Lietuvas Sporta universitātes Ķēdaiņu "Aušros" proģimnāzijā. Šī skola eTwinning projektu partnerskola un partneris arī mūsu jaunajā projektā Mācies gudri, kura ietvaros jau aizvadīta pirmā mobilitāte, kurā piedalās skolēni pētot mācīšanās stratēģijas. Piedalījās Dinta Lenša, Ieva Ozola, Vēsma Bērziņa, Baiba Skrīvele, Dzintars Students.

Darba ēnošana Francijā

Uz Orleānu devās Zane Kalniņa, Vēsma Bērziņa, Dzintars Students, Ieva Bērziņa

Uz Guišenu (Guichen) devās Laura Atslēga, Inga Gaigale, Eva Stāvere, Dāvis Rudzītis.

Projekta noslēgumā skolotājiem bija iespēja piedalīties darba ēnošanā divās dažādās Francijas skolās: Noel du Fail College Guichenā un Assumption College Saint Marc Saint Aignan Orleāna.

Francijā liela uzmanība tiek pievērsta iekļaujošajai izglītībai un mūsdienīgām mācību metodēm. Guitcenas skolā, kuru projekta dalībnieki apmeklēja, ir ļoti augstā līmenī attīstīta iekļaujošā izglītība. Šajā skolā tehnoloģijas tiek aktīvi izmantotas kopā ar tradicionālajām mācību metodēm, nodrošinot modernu un efektīvu izglītības vidi.

Darba ēnošanas laikā skolotāji iepazinās ar Francijas skolu sistēmu un mācību metodēm, kas sniedza daudz vērtīgu atziņu un jaunu ideju. Īpaši interesanti bija vērot, kā skolās tiek apvienotas inovatīvās tehnoloģijas un klasiskās mācību pieejas, lai veicinātu skolēnu iesaisti un panākumus. Skolās mācību process tika organizēts gan ņemot vērā kompetenču izglītību, starppriekšmetu saikni, pašvadītu mācīšanos, digitālās kompetences un iekļaušanu, visi šie aspekti attiecināmi uz Latvijas mācību sistēmu un to apzināties, ka esam līdzvērtīgi Eiropas lielo nāciju skolām bija vērtīgi.

Projekta dalībnieki ar nepacietību gaida Guitcenas skolotāju vizīti martā ,Latvijā, kas dos iespēju turpināt sadarbību un dalīties pieredzē arī turpmāk.

Sagaidāmie rezultāti

  • Izstrādātas un ieviestas jaunas digitālās mācību metodes Limbažu Valsts ģimnāzijā.
  • Skolotāji sagatavos pieredzes prezentācijas un vadīs seminārus par digitālās izglītības pieejām un risinājumiem:
    • Pēc katras no vizītēm vadīti informatīvi pasākumi Limbažu Valsts ģimnāzijas skolotājiem
    • Izstrādātas vairākas darbnīcas LVĢ rīkotajās konferencēs un citos skolotāju profesionālās pilnveides pasākumos, piemēram, Dāvis Rudzītis, Rūta Apiņa “Digitālo risinājumu izmantošana vērtēšanā”, Gundega Stūrīte “Formatīvā vērtēšana robotikas pulciņa nodarbībās sākumskolā”, Dzintars Students “Ieskats dizaina tehnoloģiju pasaulē”, Dāvis Rudzītis “Miro un Genially pašvadītai mācīšanai: tehnoloģiju pieredzes apmaiņas stāsts Erasmus+ projektā Francijā”.
    • Skolotāja Elīna Plūme izstrādājusi arī tiešsaistes mācību kursu “Google risinājumi izglītībā”, kas publiski pieejams un apgūstams ieinteresētajiem skolotājiem
  • Stiprināta sadarbība starp Eiropas skolām, veidojot ilgtermiņa partnerības. Mēs esma bijusi uzņemošā skola Slovēnijas skolotājām un Francijas, plānojam uzņemt no Francijas un Portugāles tuvākajā laikā. Izveidota Erasmus + partnerības siena, izveidota digitālā darba ēnošanas pieredzes dienas grāmata Padlet platformā, kurā skolotāji ievieto savas fotogrāfijas un aprakstus par gūtajiem iespaidiem.

Limbažu Valsts ģimnāzija ir lepna būt daļai no šī projekta, kas sniedz skolotājiem iespēju gūt starptautisku pieredzi un bagātināt mācību procesu ar modernām tehnoloģijām. Projekts veicinās inovāciju ieviešanu Latvijas izglītībā un stiprinās Limbažu Valsts ģimnāzijas konkurētspēju digitālā laikmeta izaicinājumos.