Projekti, fondu aktualitātes

Mehanizācijas ielā, kurā pārbūve uzsākta 2018. gada oktobrī, lielākā daļa darbu jau veikta. 2019.gada nogalē iestājoties darbu veikšanai nepiemērotiem laikapstākļiem, nebija iespējams pilnībā pabeigt ielas un jaunizbūvējamā rotācijas apļa virskārtas izbūvi, ietvju bruģēšanu, apmaļu uzstādīšanu un apzaļumošanu. Atlikušie darbi tiks veikti šī gada pavasarī.

Mehanizācijas ielas un tās krustojuma ar Cēsu ielu pārbūve Limbažos tiek veikta Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projektā “Limbažu pilsētas A daļas degradēto teritoriju revitalizēšana, uzlabojot pieejamību”, Nr.5.6.2.0/18/I/019, specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākumā "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām".

Pasākuma mērķis ir degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pilsētas A daļā, nodrošinot vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.

Pēc pilnīgas būvdarbu pabeigšanas tiks nodrošināta augstāka Mehanizācijas ielas nestspēja, uzlabota lietusūdens novade un ielas segums.

Lai uzlabotu satiksmes kustību un drošību, iela sašaurināta līdz 7,5 m platumam, izbūvēta gājēju ietve un ielu apgaismojums. Lai atvieglotu transporta līdzekļu, īpaši lielizmēra, izbraukšanu no Mehanizācijas uz Cēsu ielu, krustojumā izveidota apļveida kustība. Veikta arī inženierkomunikāciju, kam pastāvēja bojāšanas risks, pārbūve.

Mehanizācijas ielas pārbūves nepieciešamību uzņēmējdarbības veicināšanai apliecinājuši vairāki pie tās esošie komersanti: SIA “FS SERVISS”, “ACCENT BŪVE”, “PRO-BET”, “LIMBAŽU CEĻI”, “GoWood” un “VIRTE METĀLAPSTRĀDE”. Atbilstoši pasākuma nosacījumiem uzņēmēji apņēmušies radīt 40 jaunas darba vietas, kā arī ieguldīt investīcijas uzņēmumu attīstībā pusotra miljona apmērā.

Ielas pārbūvi veic SIA “Limbažu ceļi”, būvuzraudzību nodrošina SIA “BaltLine Globe”, bet autoruzraudzību – SIA “Projekts 3”.
Projekta kopējās izmaksas plānotas 1882428,03 EUR, tajā skaitā 1504648,28 EUR ERAF, 66381,54 EUR valsts budžeta līdzfinansējums un 311398,21 EUR Limbažu novada pašvaldības finansējums.
Pašvaldībai Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. plānošanas periodā specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākumā kopumā pieejami ap 4,4 miljoni eiro ERAF līdzfinansējuma.

Līdz šim jau īstenots projekts, kurā netālu no pilsētas robežas, Limbažu pagastā, tika pārbūvēts ceļš „C2.-17 Beverīnu ceļš”, kas ved teritorijā, kurā darbību veic SIA "VIT BŪVE", SIA "TRAKTORTEHNIKAS APKOPES CENTRS", SIA "OZOLAINES TEHNIKA" u.c.

2019.gada nogalē noslēgusies ražošanas ēkas izbūve Limbažu pilsētā, Meža ielas starpgabalā, kuras nomas tiesības atklātā nomas tiesību izsolē ieguvusi SIA “Latvia Timber International”, kas nodarbojas ar kokmateriālu ražošanu.

Kā noslēdzošais projekts pasākumā plānots ražošanas ēkas Meliorācijas ielā 14, Limbažos, izbūves projekts, kurā šobrīd noris būvniecības iepirkums. Plānotās ēkas nomas tiesības atklātā nomas tiesību izsolē ieguvusi SIA “AirGOL”, kas plāno attīstīt savu darbību koka konstrukciju izstrādājumu ražošanā.

Anna Siliņa
Attīstības un projektu koordinatore