55 1

Limbažu Bērnu un jauniešu centra dzimšanas diena! Ir 1967.gada 1.septembris un Limbažos, Parka ielā 26, koka ēkas 2 stāvā, tiek atklāts Limbažu Pionieru nams –

  • 1985.gada 25.martā Pionieru nams pārceļas uz jaunām mājām Rīgas ielā 19, Limbažos. 1982.gadā tika šai ēkai likts pamatakmens, kas tika veidota kā piebūve 1930. gadā celtajai saimnieka ēkai – šobrīd esošā 2. stāva mūra ēka, 2013. gadā renovēta ēkas fasāde(siltināta), veikts kapitālais remonts lielajā zālē, kurā uzstādīta arī jauna ventilācijas sistēma. Izremontēts 1. stāva foajē.
  • 1992.gadā Pionieru nams tiek pārdēvēts par Limbažu rajona Skolēnu jaunrades namu;
  • 2000.gada 1.martā pēc Izglītības Ministrijas paraugnolikuma Limbažu rajona jaunrades nams tika pārdēvēts par Limbažu Bērnu un jauniešu centru.

Kopā nu jau pavadīti 55 gadi. Esam dziedājuši, dejojuši, spēlējuši teātri. Šī ir vieta, kur kūsā radošums, vēlme darboties un pozitīvs sacensību gars.

2022. gads – ne tikai namiņa jubilejas gads – šogad svinējām skolēnu teātra “Kriksis” 35. gadadienu. Teātris – vieta, kur attīstīt savas spējas darboties uz skatuves, mācīties runāt, improvizēt un darboties komandā. Teātris – nākotnes profesija daudziem mūsu audzēkņiem. Teātra pamatu licēja, nu jau mierīgāku dzīvi baudošā, Inta Kalniņa nodeva turpmāko skatuves mākslas attīstību Andras Lustes rokās. Tagad tik nebaidīties, bet mesties izaicinājumos, kādus dzīve dod.

Tautas deju kolektīvam “Varavīksne” šogad 50 gadi. Kolektīvs, kas mainījies cauri gadiem, te audzis, mazinājies un atkal audzis. Šogad kolektīvā deja vairāk nekā 200 audzēkņu. Skaitliski namiņa lielākais kolektīvs. Tā dibinātāja, tautas deju meistare, gan pieaugušo, gan bērnu deju svētku virsvadītāja, kolorītā un elegantā Taisa Aruma. Kolektīvs, kurā dejojušas dzimtas – vecāki, bērni un viņu mazbērni. Kolektīvā aktīvi iesaistījās vadītājs Raivis Eglītis, tagad dejo sākot no bērnudārza līdz vidusskolas beigām. Šogad deju kolektīva vadības izaicinājumam pievienojusies skolotāja Krista Štrausa. Bet, ja pieminām dejošanu, tad noteikti ir jāpiemin mūsu atraktīvās koncertmeistares – Inesi Lanceri, Irēnu Auziņu un Ināru Enģeli, kuras ne tikai muzikāli pavada dejotājus, bet samīļo, aizsien pastalas vai sakārto skatuves tērpu.

Vokālais ansamblis “Pogas” nosvinēja savu 30to gadadienu. Pogas – Daces Robules preču zīme. Nedalāma vienība, jo kur Pogas, tur Dacīte. Lai gan šis posms ir beidzies, iesākto nododam nu jau gan citu, bet tik pat talantīgu un atraktīvu vadītāju - Lienas Vilderes, Ineses Šulces un Lindas Helēnas Griškoites – rokās.

Un namiņa kapela “Eži”, kuri nākamajā gadā svinēs 30 gadu jubileju. Vienmēr, enerģiskās vadītājas Sandras Budevičas vadībā, Eži ne tikai muzicē, bet arī kopīgi atpūšas, piedalās skriešanas sacensībās un vienkārši ir kopā. Un tas viņiem izdodas lieliski!

Vai tas ir viss, kas notiek namiņā? Nebūt nē. Mēs mācamies strādāt ar ādu, kur profesionālās iemaņas nodod skolotāja Agnese Graudiņa, Kas ir netradicionālie rokdarbi? To pateiks Inta Brikmane, kuras sirdslieta ir roku darbs, tradīcijas, paaudžu mantojums un tā nodošana nākamajām paaudzēm. Vai gribi zīmēt, līmēt, krāsot, mīcīt un radoši izpausties? Te palīdzēs skolotājas Zane Skrastiņa, Anda Ramāna un Lilija Brasliņa, kurām papīrs, māls, stikls un krāsas nav sveša lieta, nāc tik un radi!

Bet, vai ir iespēja radoši izpausties arī zēniem? Protams, lūdzu – metālapstrāde, tā nu patiesi ir vīrišķīgāka nodarbe, ko ierāda skolotājs Ēvalds Butāns. Lai gan šajā pulciņā darbojas ne tikai zēni, arī meitenes ir lieliskas metāla apstrādātājas, īpaši, ja tiek gatavotas rotas.

Radošuma namiņa netrūkst, kustību un balss treniņu arī, bet kā tad ar to zinātni? Vai esam aizmirsuši par mūsdienu moderno tehnoloģiju attīstību? Nu nē, būvējam robotus un apgūstam elektronikas pamatus, trenējamies lidot ar droniem - to mums ierāda skolotājs Ēvalds Butāns, bet skolotājs Dzintars Students māca – kā sagatavot trases automodeļus sacensībām un kā tos vadīt. Patiesi tehniskas nodarbības.

Vai ar to mums pietiek? Protams nē! Arī namiņā gribas ko vēl nebijušu, savādāku. Un te nu talkā nāk Ieva Lapsa, kura iedzīvina moderno deju soļus, ģitārspēles viltības ierāda Māris Balodis, Liena Vildere ļauj ieskatīties ritma burvīgajā pasaulē, kā arī pavisam “svaigs” pulciņš – vokāli instrumentālais ansamblis, vadītāju Lienas Vilderes un Inese Šulces vadībā, kurām pirmie koncerti vēl tikai būs. Nu arī tas vēl nav viss. Kopā zem viena jumta esam ar TDA “Katvari” dejotājiem, kuri turpina saglabāt latviskās dejas tradīcijas vadītāja Edžus Aruma, repetitora Raivja Eglīša un koncertmeistares Sandras Budevičas iedvesmoti. Sasniegtie rezultāti runā paši par sevi - esam priecīgi, ka varam būt kopā.

Namiņā mīt arī vēl citi gariņi. Tās ir vienmēr smaidīgās un izpalīdzīgās dežurantes, Iveta Skrastiņa un Laura Kasparsone, kuras, ja nepieciešams palīdzēs aizsiet pastalas, sapīt bizes, darbojas arī kā „atrasto mantu birojs” un dažreiz ir arī psihologi. Namiņu pārauga, dažreiz pat ļoti radoši, atsaucīgais saimnieks Aivars Bērziņš. Un kā jau pieklājas ikvienā namā, arī tīrība šeit ir svarīga lieta un laba vizītkarte, par to rūpējas Ilze Krūma, Madara Antone un Vija Ņikiforova.

Vai pie šī mēs apstāsimies – noteikti nē! Ir idejas un ierosinājumi jauniem, trakiem izaicinājumiem, kurus īstenot palīdzēs interešu izglītības metodiķe Ina Sīle, direktora vietniece Iveta Puriņa un skaņu meistars Aleksis Budevičs. Tādi nu mēs esam - namiņš iekšpusē! Saglabājot iesākto, turpinot tradīcija, bet ar skatu uz priekšu – tā vēlamies stādāt vēl vismaz 50 gadus.

 

Viens no namiņa gariņiem, Limbažu Bērnu un jauniešu centra direktore Ilze Žūriņa-Davidčuka

P.S. Vēlies ieskatīties, kādi gariņi namā mīt? Atnāc 29. oktobrī no plks.10.00 – 17.00 un izstaigā namiņu pa gariņa pēdām. Būs interesanti!

Datums 29. oktobris, 2022
Laiks10.00–17.00
Atrašanās vietaLimbaži

Limbažu bērnu un jauniešu centram 55

Limbažu bērnu un jauniešu centram 55 29.10 no plkst.10:00 Rīgas ielā 19