Limbažu novada pašvaldība ESF finansētā projektā „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”(8.3.4.0/16/I/001) jau organizējusi trīs atklātos biedrību iniciatīvu projektu konkursus. Katra šī projekta izmaksas ir 4600,-EUR. Šādi projektu konkursi turpmāk notiks divas reizes gadā līdz 2022. gadam.
Pirmajā kārtā tiesības īstenot savus projektu ieguva biedrība “Limbažu lauvas” un “Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome”.
Ir noslēdzies biedrības “Limbažu lauvas” projekts “Es un Mana izvēle”. Tajā, sākot no 1. februāra līdz 31. augustam, tika īstenots pasākumu komplekss novada jauniešiem. Pavisam projekta aktivitātēs iesaistījās 58 dalībnieki, no tiem 16 riska grupas jaunieši.
Projekta mērķis bija, izmantojot neformālās mācīšanās metodes, sekmēt jauniešu personības izaugsmi, lai viņi spētu sasniegt izvirzītos mērķus un izprastu savu lēmumu nozīmīgumu. Bija gan mācības kouča vadībā, gan praktiskas nodarbības, pieaicinot sabiedriski aktīvus dēlu tēvus. Notika vairākas interesantas aktivitātes, kā, piemēram, “Mani mērķi un to īstenošana”, “Kas man būtu jāmācās no tēva” ,“Mana higiēna”, “Kafija ar jauniešiem” u.c. Interesanti izvērtās pasākumi “Es varu izdzīvot dabā” un “Es varu vairāk”, kuros jauniešiem bija iespēja pārvarēt nedrošību un bailes. Nākotnē tas dos drosmi riskēt, nebaidīties un tiekties uz mērķiem.
Turpinās biedrības “Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome” projekts “Sports un veselību veicinošas fiziskās aktivitātes Limbažu novada jauniešu motivācijas paaugstināšanā turpināt vispārējo izglītību”. Tā mērķis ir motivēt novada jauniešus, tai skaitā PMP riska grupas izglītojamos, kā savu augstāko personisko mērķi uzstādīt izglītības iegūšanu. Partneri projektā ir Lādezera, Vidrižu pamatskolas, Limbažu 3. vidusskola un Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola. Vasarā tika organizētas divas 5 dienu nometnes jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem. Šajās nometnēs bija gan teorētiskas, gan praktiskas mācības, pārgājieni, ekskursijas. Projekta gaitā bijušas vairākas personības pilnveides aktivitātes.
Šajā mācību gadā darbu projektā “Radošā izaugsme” sākusi biedrība “Siguldas alternatīvā izglītība” , kas darbojas Umurgas pamatskolā, bet no 1.oktobra darbu kopā ar Limbažu novada ģimnāziju uzsāka biedrība “Piedzīvojuma Gars” projektā “Stipra klase – stipri jaunieši”.
Vaira Ābele,
izglītības darba speciāliste