Nodrošinās pārtikas pakas un talonus bērnu ēdināšanai, kuri nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm un nesaņem ēdināšanas pakalpojumus izglītības iestādēs

Šodien, 2.aprīlī Limbažu novada ārkārtas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu par to, kā aprīļa mēnesī tiks nodrošināta ēdināšana Limbažu novada administratīvajā teritorijā deklarētajiem bērniem vecumā no pusotra līdz astoņpadsmit gadiem, kuri nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm un nesaņem ēdināšanas pakalpojumus izglītības iestādēs.

Lēmums paredz, ka ģimenēm, kurās ir pirmsskolas vecuma bērni, kas apmeklē bērnudārzu tiks piešķirti pārtikas taloni 25 EUR vērtībā uz katru bērnu, savukārt ģimenēm, kuru bērni apmeklē pamata un vidējās izglītības iestādes tiks nodrošinātas pārtikas pakas 25 EUR vērtībā uz katru bērnu.

Pārtikas pakas vai taloni pārtikas iegādei tiek izsniegti katram bērnam vienu reizi mēnesī.

Pašreiz vēl tiek precizēta kārtība, kādā varēs saņemt pārtikas talonus un kā notiks pārtikas paku piegāde, tādēļ aicinām sekot līdzi informācijai pašvaldības tīmekļa vietnē www.limbazi.lv

Pārtikas pakas tiks nodrošinātas no saņemtās valsts budžeta dotācijas brīvpusdienu nodrošināšanai un Limbažu novada pašvaldības budžeta līdzekļiem. Valsts budžeta dotācija brīvpusdienu nodrošināšanai primāri tiks izlietota 1. - 4. klašu izglītojamo ēdināšanai, pēc tam 5. - 9. klašu izglītojamo ēdināšanai. Ja valsts budžeta dotācijas finansējums nebūs pietiekošs, atlikusī summa tiks nodrošināta no Limbažu novada pašvaldības Sociālā dienesta budžeta, Limbažu novada pašvaldības pamata un vispārējās vidējās izglītības iestāžu budžeta līdzekļiem.

! Vēršam uzmanību, ka par pārtikas talonu un pārtikas paku piešķiršanu maija mēnesī tiks lemts 30.aprīļa Limbažu novada domes sēdē.

!! Atgādinām, ka Limbažu novada pašvaldība aicina tās daudzbērnu ģimenes, kuras līdz šim nav izmantojušas pašvaldības un sociālā dienesta piešķirtās brīvpusdienas, bet krīzes radīto apstākļu dēļ tās ir nepieciešamas, līdz 3.aprīļa plkst.12.00 sazināties ar Limbažu novada sociālo dienestu pa tālruni 64021963 vai e-pastu: socialais_dienests@limbazi.lv.

!!! Vēlreiz atgādinām, ja Jūsu rīcībā ir informācija par vienatnē dzīvojošiem vai vientuļiem iedzīvotājiem, kuriem nepieciešama palīdzība pamatvajadzību nodrošināšanai - pārtikas, medikamentu piegādei dzīvesvietā vai pats esat šajā riska grupā arī lūdzam sazināties ar Limbažu novada sociālo dienestu pa tālruni 64021963, e-pasts: socialais_dienests@limbazi.lv
Limbažu novada domes sēdes lēmums

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste