Nometne "Meža Safari" bija bērnu vasaras diennakts nometne, kas norisinājās Limbažu novadā, Salacgrīvas pagastā, viesu namā ‘’Kraukļi’’ bērniem vecumā no 8 līdz 14 gadiem.
Šo nometni apmeklēja arī 14 Limbažu novadā deklarēti bērni, pateicoties Limbažu pašvaldības līdzfinansējumam, kas palīdzēja padarīt šāda veida nometnes pieejamākas novada iedzīvotājiem, daudzbērnu ģimenes un maznodrošināto ģimenes bērniem. Pašvaldības līdzfinansējums bija būtisks, lai samazinātu nometnes izmaksas, padarot to pieejamāku plašākam bērnu lokam, kas bagātināja viņu vasaras brīvlaiku un sniedza jaunas zināšanas un pieredzi.
Nometnes mērķis bija veicināt bērnu fizisko aktivitāti, radošo attīstību un zināšanu iegūšanu, kā arī veicināt bērnu un jauniešu savstarpējo socializēšanos un lietderīgu brīvā laika pavadīšanu ārpus telpām, veicinot izpratni par Latvijas lielāko atjaunojamo resursu MEŽU, un, lai pilnveidotu savas prasmes un apgūtu jaunas kompetences.
Viena no nometnes galvenajām aktivitātēm bija izdzīvošanas iemaņu apguve. Bērni mācījās maskēties dabā, iekurt ugunskuru, sagatavot maltīti uz ugunskura un izprast meža drošības principus. Tika izveidoti arī dažādi maršruti ar kontrolpunktiem, kas ļāva bērniem mācīties darboties komandā un uzlabot sadarbības prasmes.
Nometnes ietvaros tika organizēti izzinoši pārgājieni, kuru laikā bērni iepazina vietējo floru un faunu. Dabas speciālists rādīja bērniem dažādus augus un dzīvniekus, stāstot par to nozīmi ekosistēmā. Bērni piedalījās dažādās radošajās darbnīcās, kurās viņi izgatavoja savas komandas drošības vairogu no dabas materiāliem, piemēram, koka, lapiņām un akmeņiem.
Lai attīstītu sadarbības un komandas darba prasmes, nometnē tika organizētas dažādas sporta spēles un stafetes, piemēram, šķēršļu joslas, virves vilkšana un citas komandu sacensības. Šīs aktivitātes veicināja bērnu savstarpējo atbalstu un draudzību.
Vakari tika pavadīti pie ugunskura, sarunājoties un stāstot stāstus. Vienā no nometnes vakariem bērniem tika organizēta gulēšana guļammaisos zem klajas debess, kur viņi varēja novērot dabas dzīvi tumsā un piedzīvot piedzīvojumu atmosfēru.
Nometnē darbojās pieredzējuši pedagogi un vadītāji, kā arī dabas speciālisti, kuri rūpējās par bērnu drošību un nodrošināja kvalitatīvu izglītojošu procesu. Bija nodrošināts medicīniskais personāls, kas bija pieejams ārkārtas situācijās, un tika stingri ievēroti drošības noteikumi, it īpaši pārgājienu un sporta aktivitāšu laikā.
Nometnes noslēguma dienā tika organizēts svinīgs pasākums ar dejām, mūziku, atvēsinošiem dzērieniem, kā arī vērienīgu putu ballīti. Katram dalībniekam tika pasniegta dāvana – nometnes simbola statuja, kā arī piemiņas lietas no nometnes – cepure nometnes nosaukumu un nozīmīte ar dalībnieka vārdu.
Bērni un vecāki ļoti novērtēja nometnes piedāvātās iespējas un saturu. Liela daļa bērnu izteica vēlmi atgriezties nākamajā gadā, jo nometnē ne tikai tika gūti jauni draugi un piedzīvojumi, bet arī apgūtas noderīgas dzīves prasmes.
BINDENTI bērnu nometnes vadītāja Dace Virza