Aktualitātes Remigrācija

Limbažu novada pašvaldība ar Vidzemes plānošanas reģiona un Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas atbalstu organizēja konkursu “Remigrācijas atbalsta pasākums – uzņēmējdarbības atbalsts Limbažu novadā”. Konkursa mērķis ir veicināt jaunu komersantu un/vai jaunu darbavietu veidošanos Limbažu novadā. Konkursā varēja piedalīties fiziska persona (remigrants), kura apņemas nodibināt un reģistrēt komercreģistrā komersantu un uzsākt komercdarbību Limbažu novadā vai juridiska persona, kura apņemas radīt vismaz vienu jaunu darba vietu remigrantam Limbažu novadā. Konkursa nolikuma nosacījumos remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Limbažu novadā. Pastāvīgai dzīvei ārzemēs jābūt vismaz diviem gadiem. Atgriešanās vai pārcelšanās brīdim ir jābūt ne vairāk kā divus gadus pirms darbavietas izveidošanas vai uzņēmuma izveidošanas.

Konkurss 2024.gadā tika izsludināts trīs reizes. Pirmajās divās kārtās pieteikumi konkursā netika saņemti. Trešais konkursa pieteikumu iesniegšanas periods norisinājās no 2024. gada 8. aprīļa līdz 15. maijam. Šajā kārtā tika saņemts viens pieteikums, kuru izvērtēja konkursa vērtēšanas komisija. Pēc pozitīva komisijas lēmuma pieteikums apstiprināts Limbažu novada domes maija sēdē. Konkursā uzvarēja SIA ALBA Homes iesniegtais projekts, kuram paredzēts piešķirt finansējumu 20 000,00 EUR apmērā, no kura 12 000,00 EUR ir Limbažu novada pašvaldības finansējums, bet 8000,00 EUR ir valsts budžeta finansējums. Projekta ietvaros uzņēmums izveidos vienu pilnas slodzes darba vietu remigrantam uzņēmumā SIA ALBA Homes, iegādājoties ekskavatoru, kā rezultātā uzņēmums sniegs ekskavatora pakalpojumus.

Tā pat plānots, ka konkurss “Remigrācijas atbalsta pasākums – uzņēmējdarbības atbalsts Limbažu novadā” norisināsies arī 2025. un 2026.gadā. Aicinām remigrantus un tos, kuri plāno atgriezties no ārzemēm uz dzīvi Limbažu novadā, apdomāt savas biznesa idejas vai iespēju nodarbināt remigrantus, un piedalīties turpmākajās konkursa kārtās. Vairāk informācija par konkursu www.limbazunovads.lv.