Sports Teniss Zvejnieku parks
korti

Ar vasaras iestāšanos savu 8.sezonu uzsāka Salacgrīvas atklātais čempionāts tenisā “Kortu valdnieks”. Šogad šo titulu izcīnīja Guntars Zariņš, bet nu visu pēc kārtas.

Visas vasaras garumā Salacgrīvas sporta un atpūtas kompleksā “Zvejnieku parks” notika Salacgrīvas atklātais čempionāts tenisā “Kortu valdnieks”.

Turnīrā startēja 10 dalībnieki, kuri izlozes kārtībā tika sadalīti vienā grupā. Pamatturnīrā dalībnieki izspēlēja spēles, tiekoties katram ar katru. Noslēdzoties pamatturnīram, dalībnieki ierindojās sekojošās vietās: 1.vietā – Ronaldo Dišlers (18p.), 2.v. – Guntars Zariņš (17p.), 3.v. – Aldis Gusarovs (15p.), 4.v. – Edgars Ramba (14p.), 5.v. – Jānis Bergs (14p.), 6.v. – Mareks Rakuzovs (14p.), 7.v. – Aldis Riekstiņš (11p.), 8.v. – Jānis Putniņš (10p.), 9.v. – Juris Freibergs un 10.v. – šī turnīra vienīgā dāma Inga Vonga (9p.).

Turnīra ceturtdaļfināla izspēli nācās nedaudz izmainīt kā bija paredzēts, jo personīgu iemeslu dēļ pamatturnīra uzvarētājam nācās izstāties no turnīra turpmākās dalības. Spēlētājiem vienojoties tika nolemts, ka turnīru neturpina pēdējās vietas ieguvējs un ceturtdaļfināla izspēli turpina 8 dalībnieki. Tātad tikās pamatturnīra 2.v. ar 9.v. – Guntars Zariņš un Juris Freibergs, kur ar 2:0 uzvaru izcīnīja G.Zariņš. 3.v. un 8.v. ieguvēji, tiekoties Aldim Gusarovam un Jānim Putniņam, uzvaru ar 2:0 izcīnīja A.Gusarovs. Edgara Rambas un Alda Riekstiņa duelī pārāks ar 2:1 bija A.Riekstiņš un pēdējā ceturtdaļfināla pārī, tiekoties Jānim Bergam ar Mareku Rakuzovu, sīvā cīņā spēli ar 2:1 uzvarēja M.Rakuzovs.

Šo spēļu uzvarētāji tikās pusfinālspēlēs. Guntara Zariņa un Mareka Rakuzova spēle noslēdzās ar rezultātu 2:0 (6-1,6-2). Otrajā pusfinālspēlē tikās Aldis Gusarovs un Aldis Riekstiņš, kur salīdzinoši līdzīgā cīņa tomēr pārāks bija A.Gusarovs. Spēles rezultāts 2:0 (6-3,6-4). Ceturtdaļfināla pāra zaudētāji savukārt izspēlēja turnīru par 5. – 8.vietu.

Fināls, līdzjutēju ieskauts, varēja sākties. Spēle par 3.vietu bija “uzticēta” Marekam Rakuzovam un Aldim Riekstiņam (pamatturnīrā A.Riekstiņš guva uzvaru pār M.Rakuzovu). Diemžēl spēle nenotika un tehniskais zaudējums tika piešķirts A.Riekstiņam. Tātad 3.vieta Marekam Rakuzovam. Spēlē par turnīra galvenā titula godu sacentās Guntars Zariņš ar Aldi Gusarovu. Pirmais sets - ļoti līdzīgs, bet setā ar 6-2 uzvaru gūst G. Zariņš. Otrais sets garš un aizraujošām izspēlēm bagāts, par ko liecina arī spēļu rezultāts. No rezultāta 5:2 (G.Zariņa vadība) A.Gusarovs spēj panākt 5:5. Tomēr spēles gaalotni labāk nospēlēja G.Zariņš un uzvara arī otrā setā ar 7:5. Pēcspēles komentārā G.Zariņš sacīja: “Pie rezultāta 5:2 šķitis, ka nu jau viss būs galā un ļāvies atslābumam, pie kā arī aizvedis rezultāts 5:5. Un tas tikai vēlreiz pierāda, ka sportā atslābt nevar nevienā mirklī’. Galu galā tituls noskaidrots – šajā gadā to iegūst Guntars Zariņš.

Un nobeigumā dalībnieku izcīnītās vietas: 1.v. – Guntars Zariņš, 2.v. – Aldis Gusarovs, 3.v. – Mareks Rakuzovs, 4.v. – Aldis Riekstiņš, 5.v. – Edgars Ramba, 6.v. – Juris Freibergs, 7.- 8.vietu dala Jānis Bergs un Jānis Putniņš, 9.v. – Inga Vonga

Vislielāko paldies saku visiem turnīra dalībniekiem par piedalīšanos. Paldies Limbažu novada pašvaldībai par piešķirtajiem līdzekļiem turnīra organizēšanai. Uz tikšanos 9.turnīrā nākamvasar.