Projekti, fondu aktualitātes
Noslēgumam tuvojas ražošanas ēkas izbūve Limbažos
Kopš pagājušā gada rudens Limbažu novada pašvaldības īstenotā un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projektā “Degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pilsētas ZA daļā, izbūvējot ražošanas telpas”, Nr.5.6.2.0/18/I/010, Limbažu pilsētā, “Meža ielas starpgabalā”, noris ražošanas ēkas būvniecība, kurā savu darbību plāno attīstīt SIA “Latvia Timber International”. Jau esam rakstījuši, ka projektā teritorijā starp Meliorācijas, Meža un Tīrumu ielu, kas Padomju laika gados izmantota kā kaļķa novietne, tiek izbūvēta ap 1400 m2 angāra tipa ražošanas ēka, kā arī asfaltēti laukumi piekļuves un produkcijas uzglabāšanas vajadzībām.
Šobrīd ēkā tiek veikta sienas un jumta paneļu, starpsienu un inženiertīklu montāža un labiekārtošanas darbi. Darbus plānots pabeigt augusta nogalē.
Atbilstoši projekta finansēšanas nosacījumiem ir veikta ēkas publiska nomas tiesību izsole.
Nomas tiesības uz 20 gadiem ieguvusi SIA “Latvia Timber International”, kas turpat, Tīrumu ielas otrā pusē, ražo dažāda veida kokmateriālus no priedes, egles un lapegles, kuru pielietojums ir sākot no iepakojuma materiāla līdz smalkām būvdetaļām celtniecībai. Uzņēmums ap 50% produkcijas eksportē uz Dāniju, Skandināvijas valstīm, Vāciju, Rumāniju.
Nomas tiesības iegūšanas nosacījumi paredz, ka komersantam trīs gadu laikā pēc projekta īstenošanas jārada 23 jaunas darba vietas, kā arī jāiegulda investīcijas uzņēmuma attīstībā nepieciešamajos pamatlīdzekļos un nemateriālajos aktīvos gandrīz 1 miljona eiro apmērā.
Būvdarbus objektā veic pilnsabiedrība “DakTehBūve”, būvuzraudzību nodrošina SIA “RS Būvnieks”, bet autoruzraudzību – SIA “GEO CONSULTANTS”.
Projekta kopējās izmaksas ir 1 237 693.40 EUR, tajā skaitā 937 003.36 EUR ERAF, 236 066.33 EUR pašvaldības un 64 623.71 EUR valsts budžeta līdzfinansējums.

Pašvaldībai Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. plānošanas periodā specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākumā "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām" kopumā pieejami ap 4,4 miljoni eiro ERAF līdzfinansējuma.
Specifiskā atbalsta mērķis ir teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību attīstības programmām, nodrošinot videi draudzīgu un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.
Līdz šim jau īstenots projekts, kurā netālu no pilsētas robežas, Limbažu pagastā, tika pārbūvēts ceļš „C2.-17 Beverīnu ceļš”, kas ved teritorijā, kurā darbību veic SIA "VIT BŪVE", SIA "TRAKTORTEHNIKAS APKOPES CENTRS", SIA "OZOLAINES TEHNIKA" u.c.
Citā šī pasākuma projektā 2018.gada nogalē uzsākta Mehanizācijas ielas pārbūve Limbažu pilsētā.
Kā noslēdzošais projekts pasākumā plānots ražošanas ēkas Meliorācijas ielā 14, Limbažos, izbūve, kurā šobrīd noris būvniecības iepirkums. Plānotās ražošanas ēkas nomas tiesības publiskā nomas tiesību izsolē ieguvusi SIA “AirGOL”, kas ēkā plāno attīstīt savu darbību koka konstrukciju izstrādājumu ražošanā.

Noslēgumam tuvojas ražošanas ēkas izbūve Limbažos

Anna Siliņa