Jaunatne Jaunieši
Ideju nakts

No 10. līdz 12.jūlijam divdesmit seši Limbažu novada jaunieši piedalījās apmācībās “Ideju nakts”. Šādas apmācības notika jau ceturto reizi. Šī gada tēma – LĪDZDALĪBA. Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas meža teritorijā jaunieši aizvadīja aizraujošas trīs dienu apmācības dabā ar nakšņošanu teltīs, ar izaicinošiem un attīstošiem piedzīvojumiem, ar kopīgu ideju radīšanu un naksnīgiem pārsteigumiem.

Apmācību pirmā diena

Jau no pirmās dienas apmācības bija piepildītas ar aktivitātēm, kas mudināja jauniešus iepazīties, sadraudzēties  un uzzināt vairāk par līdzdalības iespējām. Veiksmīgas līdzdalības pamatā ir laba komunikācija un prasme sadarboties, tāpēc iepazīšanās un saliedēšanās uzdevumus komandām vada Gatis Kalniņš, Siguldas 83. skautu un gaidu vienības vadītājs. Arī teritorijas iekārtošanu komandām vada Gatis. Meiteņu ziņā ir teritorijas dekorēšana.

Pēc gardām pusdienām turpinās iepazīšanās spēles un uzdevumi - cilvēku bingo un personīgā vairoga aizpildīšana. Lai darbs komandā būtu veiksmīgs, jāspēj rīkoties arī negaidītās situācijās, tāpēc seko interesanti radošie uzdevumi. Vēl pāris enerģisku komandu saliedēšanās uzdevumu, un klāt jau vakariņu laiks.

Vakarā katram tiek dota iespēja sacensties kādā no individuālajām sacensībām – šaušanā ar loku, līdzsvara noturēšanā uz balansa dēļa un slack line. Kļūst vēsāks un sāk krēslot, tas nozīmē, ka pienācis laiks nakts spēlei “Sabotieri un rūķi”.

Karsta, aktīva un pozitīvām emocijām piepildīta pirmā apmācību diena aizvadīta. Vēl tikai pēdējo pienākumu un uzdevumu sadalīšana naktssardzei, un apmācību teritorijā iestājas nakts miers.

Apmācību otrā diena

Otrā diena iesākas ar aktīvām un jautrām kustību spēlēm un gardu uz uguns gatavotu putru.

Vai tu zini, kuram patīk šī dziesma? Minam dziesmas un gaidām Elizabetu Krēģeri no biedrības “Creative Minds for Culture”.

Biedrība sadarbībā ar Limbažu novada Izglītības pārvaldi īsteno projektu “Jauniešu līdzdalība”. Projekta ietvaros biedrība šodien organizēs aktivitāti “Viss sākas ar ideju!”. Jauniešiem bija iespēja uzlabot iesaistīšanos dažāda mēroga jautājumu risināšanā, kā arī attīstīt jaunas idejas un izprast veidus, kā veicināt savu radošumu un ietekmi ikdienas uzlabošanā vietējā un reģionālā vidē.

Aktivitātes laikā jaunieši pārrunāja, kas ir jauniešu līdzdalība, un arī izspēlēja galda spēli “Līdzdalīgā dzīve”, iepazinās ar jauniešu iespējām vietējā, reģionālā un starptautiskā mērogā, kā arī izmēģināja dažādas ideju ģenerēšanas metodes un veidoja paši savas aktivitāšu un iniciatīvu idejas jauniešu dzīves uzlabošanai Limbažu novadā.

Šī bija apmācību nopietnākā un garākā daļa, tāpēc noslēgumā jautras un neaizmirstamas emocijas, visiem piedaloties aktivitātēs ar ūdeni. Arī laikapstākļi tām piemēroti – silts un līst lietus. Pēc šādām izpriecām vakariņas garšo lieliski.

Diena noslēdzas ar Gata Kalniņa stāstījumu par Pasaules skautu džamboreju Dienvidkorejā un Anša Jansona kokles un handpan skaņām. Klausoties plūstošajās skaņās un melodijās, diena norimst… Iedvesmojoši un skaisti. Varam arī dziedāt līdzi un spēlēt instrumentus, jo pietiek katram. Prieks, ka jaunieši izmantoja šo iespēju!

Apmācību trešā diena

Šīs dienas galvenās aktivitātes – stratēģijas spēles pa komandām. Katrai komandai bija sagatavoti astoņi dažādi komandu saliedēšanās uzdevumi. Vēl pusdienas, kopīgs apmācību novērtējums un apbalvošana. Katrs dalībnieks saņēma apliecinājumu par piedalīšanos apmācībās.

Apmācības organizēja Limbažu novada jaunatnes lietu speciāliste Elīna Rūtentāle un jaunatnes darbinieces Agija Gusakova, Guna Krūmiņa un Elīza Elksne Limbažu novada Izglītības pārvaldes jaunatnes politikas ietvaros.