Motokross Sports
moto3

31. augustā Neretā norisinājās šī gada pēdējais, 5. posms Latvijas kausā motokrosā. Tajā, kā ierasts, piedalījās arī motoklubs “ASB”, startējot sportistiem plašā pulkā. Uz starta izgāja Ritvars Brunavs (MX15+), Dāvis Bergšteins (MX15+), Daniels Zuza (MX15+), Artūrs Linde (MX30+), Jānis Gražulis (MX40+), Oskars Baltruņķis (MX45+), Edijs Siliņš (MX50+), Mārcis Straume (MX50+), Sandris Kalniņš (MX50+), Ints Ķīkulis (MX55+), Normunds Šķepasts (MX55+) un Raivo Graumanis (MX Iesācēji).

1. braucēju grupa

1. braucēju grupā uz starta stājās 25 braucēji – 16 no MX15+ un 9 no MX30+ klases.

MX15+

Dāvis Bergšteins braucienos ierindojās attiecīgi 4. un 6. vietā, posmā ieņemot 4. vietu. Ritvars Brunavs braucienos bija 7. un 4. vietā, kas posma kopvērtējumā deva 5. vietu. Daniels Zuza ierindojās 12. un 10. vietā braucienos, posmā ieņemot 10. vietu. Sezonas kopvērtējumā Brunavam godpilnā 3. vieta, Bergšteins ar 1 izlaistu posmu atrodas uzreiz aiz Brunava, 4. vietā, bet Zuza ar 1 izlaistu posmu ieņem 9. vietu starp 33 braucējiem.

MX30+

Artūrs Linde gan abos braucienos, gan posma kopvērtējumā palika uzreiz aiz TOP3, ieņemot 4. vietu. Sezonas kopvērtējumā Linde izcīnīja augsto 3. vietu 28 braucēju konkurencē.

2. braucēju grupa

MX40+

Jānis Gražulis 1. braucienā izcīnīja 2. vietu, bet 2. braucienā – 3. vietu, kas arī posma kopvērtējumā deva 3. vietu. Gražulim jau kārtējo reizi bija identisks punktu skaits ar citiem braucējiem, šoreiz – ar 2. vietas īpašnieku, tāpēc izšķirošā bija 2. braucienā izcīnītā vieta. Sezonas kopvērtējumā Gražulim godpilnā 2. vieta, bet Kristapam Dunduram, izlaižot pēdējos 2 posmus – 6. vieta 22 braucēju konkurencē.

MX45+

Oskars Baltruņķis gan abos braucienos, gan posmā pārliecinoši izcīnīja uzvaru. Sezonas kopvērtējumā Baltruņķim godalgotā 2. vieta starp 15 braucējiem.

3. braucēju grupa

MX50+

Edijs Siliņš braucienos izcīnīja attiecīgi 4. un 5. vietu, posmā ierindojoties 5. vietā. Identisks punktu skaits bija arī 4. vietai. Sandris Kalniņš 1. braucienā bija 8. vietā, bet 2. braucienā – 7. vietā, kas posmā deva 7. vietu. Mārcis Straume 1. braucienā ieņēma 7. vietu, bet 2. braucienā – 8. vietu, posmā ierindojoties 8. vietā. Interesanti, ka 6. līdz 9. vietas ieguvējiem bija identisks punktu skaits. Sezonas kopvērtējumā visi motokluba “ASB” braucēji atrodas blakus – Siliņam 4. vieta, Straume ieņem 5. vietu, bet Kalniņam 6. vieta 22 braucēju konkurencē.

MX55+

Normunds Šķepasts 1. braucienā ieņēma 6. vietu, bet 2. braucienā – 8. vietu. Posma kopvērtējumā Šķepastam 7. vieta. Ints Ķīkulis gan abos braucienos, gan posmā ierindojās 9. vietā. Sezonas kopvērtējumā Ķīkulim 6. vieta, bet Šķepastam – 8. vieta 23 braucēju konkurencē.

MX Iesācēji

Raivo Graumanis 1. braucienā ieņēma 5. vietu 19 braucēju konkurencē, bet 2. braucienā uz starta neizgāja tehnisku problēmu dēļ, kas posmā deva 12. vietu. Sezonas kopvērtējumā Graumanis ierindojās 8. vietā 48 braucēju konkurencē, no TOP6 atpaliekot vien 3 punktus.

Komandu kopvērtējums

Pateicoties plašajam un aktīvajam braucēju pulkam, kā arī virknei augstvērtīgu rezultātu visas sezonas garumā, motoklubs “ASB” sezonas kopvērtējumā izcīnīja 1. vietu 38 komandu konkurencē. Latvijas Motosporta federācijas mājaslapā publicētajos rezultātos gan motoklubs “ASB” šobrīd ierindots 2. vietā, taču, kā komentēja motokluba vadītājs Normunds Šķepasts, šie rezultāti nav precīzi.

Motokluba “ASB” sportistu rezultāti “Magmum” Latvijas čempionātā

MX1

Spēcīgākajā MX1 klasē Harijs Suharževskis pēdējā, 5. posmā Madonā nestartēja. Sezonas kopvērtējumā, izlaižot arī 3. posmu, Suharževskim 16. vieta starp 22 braucējiem.

BV Veterāni

5. posmā Liutauras Variakojis un Pēteris Jegorovs blakusvāģu veterānu klasē 3 ekipāžu konkurencē dominēja (abos braucienos ļoti pārliecinoša 1. vieta), kas likumsakarīgi deva arī 1. vietu posmā. Kopumā uz starta stājās 18 ekipāžas (arī 9 BV Open un 6 BV Amatieru ekipāžas). Sezonas kopvērtējumā Variakojis un Jegorovs pārliecinoši izcīnīja uzvaru 5 ekipāžu konkurencē BV Amatieru klasē – tikai 4. posmā Alojā 2. brauciens netika aizvadīts līdz galam, bet visos pārējos 9 sezonas startos ekipāža savā klasē izcīnīja 1. vietu. Arī “Magmum” Latvijas čempionāta BV Open ieskaitē Variakojim un Jegorovam augstvērtīgs rezultāts – 5. vieta 29 ekipāžu konkurencē.

Ar detalizētiem Latvijas Amatieru čempionāta 5. posma rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT, savukārt sezonas kopvērtējums pa klasēm un čempionātiem redzams ŠEIT.

Nobeigumā motoklubs “ASB” vēlas pateikties saviem atbalstītājiem šajā sezonā: ZS “BUĶI”, SIA “MARKO K”, Limbažu novada pašvaldībai, “ACC Building Services”, “MotoParts” un SIA “Lacsed”.