Projekti, fondu aktualitātes
Noslēgušies Limbažu novada pašvaldības administratīvās ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbi

Aprīļa sākumā noslēdzās Limbažu novada pašvaldības administratīvās ēkas, Rīgas ielā 16, energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbi. Pašvaldība šo projektu īstenoja Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa "Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un AER izmantošanu pašvaldību ēkās" ietvaros, lai paaugstinātu ēkas energoefektivitāti, samazinot primārās enerģijas patēriņu un pašvaldības izdevumus par siltumapgādi.

Limbažu novada pašvaldības ēkā izvietota un pieejama Limbažu novada domes vadība, Iekšējais auditors, Būvvalde, Izglītības un kultūras nodaļa, Finanšu, Administratīvā, Juridiskā, Attīstības, Informācijas tehnoloģiju, Dzimtsarakstu un Nekustamā īpašuma un teritoriālā plānojuma nodaļa. Tāpat arī šajā ēkā pieejama virkne citu iestāžu un uzņēmumu, kā piemērām Valsts zemes dienesta Vidzemes reģionālās nodaļas Limbažu klientu apkalpošanas centrs, Limbažu mērniecības birojs, Vidzemes rajona tiesas Zemesgrāmatu nodaļa, Zvērināts notārs un VSAA Valmieras reģionālās nodaļas Limbažu klientu apkalpošanas centrs.

Būvdarbu ietvaros nosiltināta ēkas ārsiena ar 150 mm siltumizolāciju, veikta bēniņu grīdas papildus siltināšana ar 300 mm beramās vates siltumizolāciju, neapkurināmā pagraba pārseguma siltināšana ar 150 mm biezu siltumizolācijas slāni, cokola siltināšana ar 100 mm ekstrudēto putu polistirolu, kā arī logu nomaiņa pret trīsstiklu pakešu logiem un metāla durvju nomaiņa pret jaunām siltinātām ārdurvīm.

Plānotie rezultāti: primārās enerģijas patēriņš pēc projekta īstenošanas būs 106,30 kWh/m2, siltumnīcgāzu emisija - 19,50 kg/m2.

Būvdarbus veica SIA “Accent būve”, būvdarbu būvuzraudzību SIA “Marčuks”, bet būvprojektu izstrādāja SIA “GEO CONSULTANTS” un SIA “BŪVPROJEKTS”.

Kopējās projekta īstenošanas izmaksas: EUR 746 731,29, no tām ERAF finansējums EUR 308 188,10.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Aija Kamala, Ingus Evertovskis