Limbažu novads
liela d

Limbažos, jūlija sākumā, pulcējās 632 bērnu deju festivāla “Latvju bērni danci veda” dalībnieki no visas Latvijas. Deju festivāls norisinājās jau 23 reizi, un šogad tas tika organizēts Tukumā un Limbažos.

Pasākumu organizēja Limbažu novada pašvaldība kopā ar Valsts izglītības satura centru. Festivāla dažādās aktivitātes un koncertus vadīja Inga Misāne Grasberga un Gundars Grasbergs. Režisors un festivāla mākslinieciskās koncepcijas autors Kārlis Anitens deju festivālam deva nosaukumu “Lielā diena”, iedvesmojoties no igauņu rakstnieka Antona Hanzena Tammsāres 1903. gada noveles “Svarīgā diena”.

Visas dienas garumā bērnu deju festivāla apmeklētājiem bija iespēja klausīties un skatīties vairākus koncertus, piedalīties dažādās aktivitātes, doties svinīgā gājienā un vakara noslēgumā apmeklēt koncertuzvedumu “Lielā diena”, kurā pulcējās, atbalstīja un juta līdz ne mazums skatītāju.

Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs izteica pateicību par lieliskām emocijām un prieku, kuru sniedza šis festivāls:

“Pilsētai tika dāvāti brīnišķīgi svētki un paldies kolektīviem, skolotājiem, ka ne tikai svētkos, bet arī ikdienā ieguldāt savu sirdi un zināšanas, saglabājat latviešu tradīcijas un nododat tās jaunajai paaudzei.”

Valsts satura izglītības centra Neformālās izglītības departamenta vadītāja Agra Bērziņa pateicās Limbažu novada pašvaldībai par šo bērnu deju festivāla organizēšanu un radīto svētku atmosfēru. Vadītāja izteica lielu atzinību un savu uzrunu nobeidza ar vārdiem:

Limbaži ir pilsēta, kurā rūpējas un mīl savus bērnus, skolotājus un savus kolektīvus.”

Izsakām lielu pateicību ikvienam, kurš iesaistījās šī bērnu deju festivāla tapšanā, kopā radot brīnišķīgu svētku dienu!

Svētku laikā tapa interaktīvi izglītojošā spēle “Teiksmainā pastaiga”, kura būs pieejama saitē https://lieladiena.lv/ visu vasaru gan tiešsaistē, gan drukātā formātā Limbažu Tūrisma un informācijas centrā un Limbažu novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā.

Foto: Guntis Apse

Saite uz bilžu galeriju