Mūzika Izglītība Kultūra
koncerts2

Maija izskaņa un jūnija sākums Limbažu Mūzikas un mākslas skolā bijusi ļoti rosīga. 24. maija pēcpusdienā Limbažu novada pašvaldības administratīvās ēkas zālē klavierspēles skolotāja Ineta Javiča Jubilejas koncertā pulcēja savus audzēkņus un draugus, lai kopā muzicētu. Uz skatuves kāpa gan paši mazākie, gan tie, kuri mūzikas skolas gaitas jau beiguši un mūzikā darbojas jau kā profesionāļi. Skolotāji šajā reizē daudz muzicēja – gan kā koncertmeistari, gan arī ansambļos.

27. maijā šajā zālē akordeona nodaļas skolotāju Indras Rudzītes, Natālijas Meļņikovičas un Vitas Fiļipovas audzēkņi sniedza koncertu, kurā izskanēja mācību gada noslēgumam gatavotā programma solo un ansambļu izpildījumā.

29. maijā izskanēja vijoles nodaļas koncerts "Durvis vaļā", ko nu bija iespēja pieredzēt arī Limbažu klausītājiem. To sniedza 8. vijoles klases audzēknes Terēze Drozdeka un Mairita Volde, un 9. vijoles klases audzēknis Kaspars Gulbis. Programmu vadīja skolotāja Anna Spalviņa. Kopā ar jaunajiem vijolniekiem muzicēja koncertmeistare Natālija Meļņikoviča. Šo koncerta programmu plānots atskaņot Rīgas Svētā Pētera baznīcā 20.jūnijā.

30. maijā skolas delegācija devās uz Šauļu pilsētas svētkiem, kur sadarbības projekta ietvaros – kopā ar Sauļus Sondecka Šauļu Mākslu ģimnāziju savu prasmi rādīja mūsu pianisti, vijolnieki, koklētāji ar koncertu un mākslas nodaļas audzēkņi ar izstādi.

31. maijs - mācību gada noslēgums un liecību izsniegšana, mākslas nodaļā.

Jau nākamajā dienā, 31. maijā uz Lietuvas Kauņas Mākslu skolu posās 5. kokles klases audzēkne Kristiāna Krastiņa (skolotāja Anita Viziņa-Nīlsena), lai piedalītos III Starptautiskajā Baltijas nacionālo instrumentu jauno izpildītāju konkursā “Baltika 2024” – šajā konkursā Kristiāna ieguva 1.vietu.

3. jūnijs – nobeiguma darba aizstāvēšana, darbus aizstāvēja, mākslas nodaļā:

Grieta Atraskeviča ar darbu skulptūra “Baltais Kraukļa pūķis”

Sanija Āboltiņa – dekoratīvais trauku komplekts “Krāsas skan Limbažos”

Toms Brakšs – triptihs glezniecībā “Ballad Of Big Nothing”

Toms Kalniņš – darbs triptiha zīmējuma tehnikā “Limbažu baznīcas”

Kristīne Martinsone – stikla apgleznošana “Fremme’24”

Ance Domenika Mazirska – sienas gleznojums mūzikas nodaļas 3. stāvā

Laura Meiluna - diptihs glezniecībā “Dabas mirāžas”

Marta Meiluna - skulptūra “Mors”

Adrija Sidorova - darbs glezniecībā “SirdsPuķe”

Aleksandra Stankeviča - Dekoratīvās keramikas podu komplekts “Meijām”

Elizabete Šeldere - Sienas dekora projekta pieteikums “Limbaži tekstūrās”

Vanessa Šmenko - darbs grafiskais zīmējums “Puikules muiža”

Laura Anna Veinberga - “Puikules muižas dekoratīvie podi”

4. jūnijā Limbažu kultūras namā notika Limbažu Mūzikas un mākslas skolas izlaidums, kurā apliecības par profesionālās ievirzes izglītību saņēma 17 mūzikas un 13 mākslas nodaļas absolventi. Limbažu novada pašvaldības balvu “Labākais absolvents” saņēma mūzikas nodaļas absolvente Terēze Drozdeka un mākslas nodaļas absolvente Vanessa Šmeņko.

5.-7. jūnijā organizētais plenērs 5. un 6. klašu skolēniem Puikule muižā norisinājās sadarbībā ar Sauļus Sondecka Mākslu ģimnāzijas audzēkņiem no Šauļiem, Lietuvā. Plenērs naizvadīts jautrā, draudzīgā un radošā gaisotnē, kuras rezultātā tapa skaisti kopdarbi un plenēra darbi.

10. jūnijā Limbažu Galvenajā bibliotēkā 2. stāvā norisinājās audzēkņu izstādes atklāšana – izstādē apskatāmi 1.-7. klašu audzēkņu darbi un nobeiguma darbi. Izstāde būs apskatāma līdz 5. augustam.

Priecēja arī klavierspēles skolotājas Raimondas Penkas un flautas spēles skolotājas Solveigas Alaines-Barkovskas iniciatīva 12. jūnijā kopā ar saviem audzēkņiem sniegt koncertu aprūpes namā “Urga”.

Priekšā vasaras brīvlaiks, bet jau mācību gada noslēgumā esam uzņēmušu jaunus audzēkņus un esam ieplānojuši vēl papilduzņemšanu augustā – septembrī uz vakantajām vietām. Īpaši aicinām čella, kokles un pūšaminstrumentu spēles interesentus un uz vizuāli plastiskās mākslas 1. klasi! Informācija būs pieejama Limbažu Mūzikas un Māksla skolas Facebook lapās Mūzikas vai Mākslas nodaļai, kā arī skolas mājas lapā www.limbazumms.mozellosite.com