Attīstība Limbaži Projekti
projekti3

21. augustā Limbažu novada pašvaldības Kultūras pārvaldes telpās notika tikšanās par Baumaņu Kārļa laukuma, Limbažos, attīstību un nākotnes vīziju, un projektēšanas uzdevuma veidošanu, lai laukums kļūtu piesaistošāks, uz attīstību vērsts un uzņēmējiem, un tūristiem pievilcīgāks.

Pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs rosināja izteikt savas idejas, uzsverot, ka vēsturiskā pilsētas centra sakārtošanas mērķis ir atjaunot tajā agrāko laiku rosību – “lai visos vecpilsētas logos deg gaismas”. Domes priekšsēdētājs izteica ideju, ka būtu nepieciešams izveidot vecpilsētas padomi ar konsultatīvu raksturu, lai pašvaldība pēc iespējas vairāk varētu apzināt vietējo uzņēmēju un iedzīvotāju viedokli par šīs teritorijas attīstību.

Uz tikšanos bija aicināti pašvaldības speciālisti, domes vadība un vietējie uzņēmēji, kuri aktīvi darbojas B. Kārļa laukumā. No uzņēmējiem izskanēja viedoklis, ka būtu jāsakārto ceļu satiksmes organizācija laukumā, iespējams, jārada risinājumi auto ātruma samazināšanai. Muzeja speciālists Gundars Plešs rosināja Baumaņu Kārļa laukumā veidot zonējumus, izmantojot asfaltu, parasto vai vēsturisko bruģi, kas iezīmētu dažādās laukuma funkcionālās zonas.

Tāpat tika izteiktas idejas, kā nākotnē izmantot laukumam piegulstošo zaļo skvēriņu starp Parka, Cēsu un Ģildes ielu. Tika izteiktas idejas par atpūtas vai koncertu vietām.

Pēc divu stundu garām sarunām tika nolemts organizēt metu konkursu, lai apzinātu labākās idejas un risinājumus Baumaņu Kārļa laukuma Limbažos pārbūvei.