Māksla Mūzika Kultūra
skate

22.februārī Puikules muižā notika Limbažu novada koncertskate “Kam es savu dziesmu dziedu”. Skatē piedalījās vienpadsmit pašvaldības vokālie, vokāli instrumentālie, tautas mūzikas ansambļi un kapelas.

Iedrošinājuma, spēka un uzmundrinājuma vārdus skates dalībniekiem sacīja un izdošanos vēlēja Brīvzemnieku pagasta vadītāja Dace Tauriņa un Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs. Viņš sacīja “apsveicu jūs šajā brīnišķīgajā dienā, vēlu, lai tā ir ne tikai uztraukuma, bet arī gandarījuma un padarīta darba sajūtu pilna. Lai labi skan un, lai žūrijai labs prāts!”

Šogad pašvaldības kolektīvu sniegumu vērtēja Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss un mūziķis, vokālo ansambļu vadītājs, pedagogs Mārtiņš Roziņš.

Pirms uzstājās skates pirmie dalībnieki, Skultes kultūras centra jauktais vokālais ansamblis “Adiaminde”, novada kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele un skatītāji ar aplausiem uzgavilēja katram kolektīvam. Viņa aicināja, katru skates dalībnieku – kolektīvu iepazīstināt ar sevi un sagatavoto priekšnesumu. Skultes ansambļa daudzbalsīgais un skanīgais dziedājums bija izcils koncertskates sākums, kuru tik pat jaudīgi turpināja Alojas kultūras nama vokāli instrumentālais ansamblis “Spriegums”. 

Pociema kultūras nama tradīciju kopa “Draiskās vīgriezes” pagājušajā gadā nosvinēja savu desmito dzimšanas dienu un dāmām vislabākajos un vistrakākajos gados patīk dziedāt, jo viņuprāt dziedāšana ir labākā rehabilitācijas programma kādu nevar nodrošināt neviena medicīnas iestāde.

Savam un citu priekam dzied Vidrižu sporta un kultūras centra senioru vokālais ansamblis “Savam priekam”, kura dalībnieces pērn svinēja ansambļa 25 gadu jubileju.

Var tikai apbrīnot Liepupes tautas nama kapelas “Ieviņa” vīru enerģiju dzīvesprieku un izturību. Abi Jāņi, Mārtiņš un Juris bija gatavi turpināt arī pēc trim obligātajiem priekšnesumiem, ja vien žūrija neiebilstu.

Burvīgas dāmas , jeb Pociema sieviešu vokālais ansamblis “Relako”, kuras šādā sastāvā dzied jau 103. dienu ir lieliskas speciālistes operatīvās panikas maskēšanās speciālistes ar vokālu novirzienu, no ārpuses rāmas kā  saulriets ezerā, iekšpusē vētra, kas visu nones. Viņas sevi sauc par reti labu kompāniju – “Relako”. 

Staiceles kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Vēlreiz” ir izaudzis no draudzes ansambļa pirms daudziem gadiem. Savās dziesmās viņas tagad ir atgriezušās pie saknēm, pie garīgām dziesmām.

Vīru vokālais ansamblis “Dziļezers” sevi prezentēja ļoti lakoniski - Dziļezers – apmēram 18 metrus dziļš, ar mainīgu tilpumu, pozitīvi uzlādēts, spējīgs aizturēt negaisu, un bieži paņem zibeņus uz sevi, ir laba sava krasta izjūta, glabā pilnu atmiņu un dziesmu krātuvi, ir tikai viena zelta zivtiņa kura joprojām cenšas izpildīt Dziļezera vēlēšanos dziedāt.

Vokāli instrumentālais ansamblis “Skani” no Ozolmuižas izpildīja populāras melodijas un oriģināl kompozīciju “Putni”.

Vienmēr gatavi muzicēt un dziedāt ir Pāles kultūras nama ansambļa “Vienmēr” dalībnieki. Viņi ir pārliecināti - dziesmā ir spēks, tā dziedē, vieno un paceļ spārnos arī tad kad ir grūti.

Šīs dienas koncertskates pēdējie dalībnieki bija “Metsapoles muzikanti” no Liepupes un viņu dziedātās jūras dziesmas bija labs skates noslēgums.

Muzikālo pauzi, gaidot žūrijas lēmumu, aizpildīja ansambļa “Skani” mūziķi un kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele atgādināja, ka koncertskatē “Kam es savu dziesmu dziedu” piedalījās 93 dalībnieki, bet nepiedalījās folkloras kopas un kapelas, kuras piedalījās starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2025” folkloras kopu skatēs.

Pirms pasniegt diplomus un paziņot skates rezultātus žūrijas loceklis Mārtiņš Roziņš sacīja “man ir prieks būt šeit un klausīties jūsu priekšnesumus ne kā skatē, bet kā koncertu kurā pārstāvēti dažādi žanri, stili un izpildījumi. Šīs stundas pagāja ļoti ātri, paldies jums par ieguldīto darbu.”

“Limbažu novads ir liels, kupls, skanīgs, dažāds, interesants un rezultāti ir labi,” uzsvēra Lauris Goss, “ man ir liels prieks jau kuro reizi būt šādās skatēs un redzēt, cik esat stabili un prieks, ka rodas jaunas vienības žanri un stili. Svarīgi, ka klausījāties, redzējāt un dzirdējāt viens otru.”

Žūrija vispirms pasniedza Specbalvu vokālā ansambļa “Vienmēr” vadītājai Līgai Priedei par radošumu un iedvesmu muzikālajā un saturiskajā ansambļa sniegumā.

I pakāpes diplomus saņēma

  • Salacgrīvas kultūras centra Liepupes tautas nama mūzikas kapela “Ieviņa”, vadītājs Juris Golvers;
  • sporta un kultūras centra “Vidriži” senioru vokālais ansamblis “Savam priekam”, vadītāja un koncertmeistare Gundega Vasiļjeva;
  • Pociema kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Relako”, vadītāja Liena Vildere, koncertmeistare Marika Mazurēviča – Motte;
  • Staiceles kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Vēlreiz”, vadītāja Līga Siliņa;
  • Brīvzemnieku pagasta kopienas centra vokāli instrumentālais ansamblis “Skani!”, vadītājs Krists Kristofors Parms, koncertmeistars Aigars Parms;
  • Pāles kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Vienmēr” vadītāja un koncertmeistare Līga Priede;
  •  Alojas kultūras nama vokāli instrumentālais ansamblis “Spriegums” I pakāpe, vadītājs Andrejs Vaičuks, koncertmeistars Emīls Kārlis Grīnbergs;
  • Salacgrīvas kultūras centra Liepupes tautas nama tradīciju kopa “Metsapoles muzikanti” vadītājs Jānis Atis Krūmiņš;
  • Pociema kultūras nama tradīciju kopa “Draiskās vīgriezes” , Anitas Ozolas vadībā, koncertmeistare Anita Ozola.

Augstākās pakāpes diplomus saņēma:

  • sabiedriskā centra “Lādes vītoli” vīru vokālais ansamblis “Dziļezers” vadītāja un koncertmeistare Dace Robule;
  • Skultes kultūras centra jauktais vokālais ansamblis “Adiaminde”, vadītāji Ārijs Ādamsons un Austris Kalniņš, koncertmeistars Austris Kalniņš.

Pēc apbalvošanas un kopīgas fotografēšanās ansambļu vadītāji tikās individuālās sarunās ar žūriju.

Atvadoties Evija Keisele pateicās Brīvzemnieku pagasta ļaudīm un koncertskates dalībniekiem par brīnišķīgi iedvesmojošo dienu un jaukajiem svētkiem.