Limbažu novads
tiksanas2

10. maijā Limbažu novada speciālajā pamatskolā notika ikmēneša novada vadības, apvienību pārvalžu un pagastu pakalpojumu sniegšanas centru vadītāju sanāksme. To vadīja Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, aicinot apvienību pārvalžu un pakalpojumu sniegšanas centra vadītājus izteikties par aktuālajiem jautājumiem un problēmām katrā teritorijā.

Sapulces sākumā Limbažu novada speciālās pamatskolas direktore Agija Straume sniedza ieskatu skolas ikdienas dzīvē. Sanāksmes dalībniekiem bija iespēja gūt priekšstatu par skolas vidi, uzzināt par nodarbībām, kuras saņem skolas audzēkņi, kā arī redzēt kāds inventārs tiek pielietots nodarbībās atbalsta pasākumu veikšanai, piemēram, smilšu lampas un galds, gaismu molberti, planšetes, interaktīvās tāfeles, attīstošās un sensorās spēles, bumbu baseins, bērnudārza IGLU kluči motorikas treniņiem. Skolā ir arī Montesori, logopēdijas un ABA terapijas kabineti. Limbažu novada speciālajā pamatskolā mācās 91 audzēknis.

Sapulcē piedalījās attīstības un projektu koordinatore Iveta Umule. Viņa informēja par Ministru kabinetā apstiprinātiem noteikumiem nr. 284 un iespēju pašvaldībai iesniegt pieteikumu projektu konkursā "Pašvaldību pielāgošanās klimata pārmaiņām", kuru plāno izsludināt šī gada vasarā. Projekta mērķis ir atbalstīt infrastruktūras izveides un atjaunošanas darbības, kas vērstas uz pašvaldību pielāgošanos klimata pārmaiņām un to izraisīto katastrofu riska mazināšanu. Attīstības un projektu koordinatore aicināja apvienību pārvalžu un pagastu pakalpojumu sniegšanas centru vadītājus izvērtēt, kuras teritorijas Limbažu novadā būtu nepieciešamas uzlabot vai pielāgot klimata pārmaiņām. Viena no idejām, kas izskanēja sapulcē bija uzlabot esošās meliorācijas sistēmas, atjaunojot tās apdzīvotajās vietās.

Sapulcē tika informēts, ka maija beigās uz pašvaldības ceļiem sāksies ceļu apstrāde pret putekļiem, kā arī klātesošie pārrunāja kā ir noritējušas aizvadītās iedzīvotāji sapulces Ainažos, Alojā un Katvaru pagastā.