Svētki
svetki24

Vasara ir laiks, kad svinam svētkus! Pirmajā jūlija nedēļas nogalē Alojas pilsēta atzīmēja 575, savukārt Pociemā notika Katvaru pagasta svētki un Limbažu pagasts savus svētkus svinēja Lādezerā.

Rīta agrumā Alojā rosījās pirkt un pārdot gribētāji. Tirgū varēja iegādāties noderīgas lietas saimniecībā un gardumus vēderam. Vienpadsmitos, kopā ar gidu Līgu Modernieci interesentiem, izstaigājot Jūras ielu, bija iespēja gūt ieskatu Alojas vēsturē un uzzināt Jūras ielas stāstus. Kultūras namā, dienā un vakarā, rādīja filmu “Tas notik’ Alojā”, Jūras ielā pie VUGD depo un pie mūzikas un mākslas skolas bija iekārtotas izstādes, Stacijas ielā varēja aplūkot dzīvnieku izstādi “Lauku sēta” un pavizināties ar Mūrnieku staļļa zirdziņiem. Saules laukumā trijos dienā bija Liepājas ceļojošā cirka izrāde un cirka triku darbnīca, kurai sekoja Anitas Ozolas koncertprogramma “Neķer kreņķi”, kurā piedalījās arī Katvaru vidējās paaudzes deju kolektīvs “Nāburgi”.

Bet pirms šī koncerta alojiešus un viesus svētkos sveica Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs. “Šodien Alojā ir svētki, Aloja svin!”, viņš sacīja, “es ceru, ka katrs šodien ir izdarījis ko labu un šī diena ir bijusi interesanta un piesātināta. Šī ir ražena diena, arī es rīta pusē paguvu iepirkties tirdziņā un tagad atkal esmu šeit. Jā Aloja šodien svin, es pievienojos sveicējiem un vēlu baudīt un priecāties par šo brīnišķīgu vakaru, par koncertiem un balli, apsveicu visus svētkos un, lai brīnišķīgs vakars!”

Koncerts sekos koncertam līdz pat ballei un pati pirmā no Katvaru pagasta viesi atklāj koncertu. Anita Ozola un viņai pievienojās Pociema kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Nāburgi”, vadītāja Baiba Adamoviča.

Sešos vakarā uz Saules laukuma skatuves uzstājās Alojas mūzikas festivāla grupas “DIVI NO ALOJAS un draugi”, “Spriegums”, “The Rollkeys” un “Kokteilis”, zaļumballi spēlēja Ēriks Budēvics un Indra Raila.

6. jūlija rīta pusē krāsainām karodziņu virtenēm un meijām rotātā Pociema kultūras nama pagalmā pulcējās Katvaru pagasta iedzīvotāji ikgadējo pagasta svētku atklāšanā. Kopības sajūtu raisīja arī Limbažu novada domes priekšsēdētāja Dagņa Strauberga un pirmā vietnieka Māra Beļaunieka klātbūtne un uzrunas svētku atklāšanā.

Uzrunājot klātesošos, Dagnis Straubergs sacīja-"Pagastos svētkiem ir jābūt. Tas nav nekāds pagasts, ja nav svētku. Šādi pasākumi satuvina cilvēkus un veido kopības sajūtu. Jūs esat malači. Jums pat būs cienasts un vakarā ballīte. Pat tālajos Mērnieku laikos cilvēki lustējās. " Izbaudīt šo skaisto dienu dabā , būt priecīgiem un draudzīgiem vēlēja arī Māris Beļaunieks un Mārtiņš Grāvelsiņš.

Šajos svētkos īpaši bija padomāts arī par bērniem. Visas dienas garumā viņus priecēja Sanitas Vīksnes malamutu suņi, kā arī Zanes Magones trušu ģimene. Jautrība valdīja piepūšamajās atrakcijās un sacensībās ar drifta kartingiem, apbraucot šķēršļus. Bērnus priecēja arī Ilzes Ukinas leļļu studija ILZE ar izrādi par princesi, princi un pūķi, kā arī par meža iemītniekiem.

Pieaugušos Staiceles amatierteātris Fabrika priecēja ar Monikas Zīles izrādi “Trīs košas dāmas”. Airas Lapkovskas režisētā izrāde skatītājiem lika padomāt par cilvēku savstarpējām attiecībām, draudzību un mīlestību. Sporta sacensībās piedalījās 79 dalībnieki. Futbolā jauniešu grupā uzvarēja Pociema komanda, bet starp pieaugušajiem uzvaru svinēja komanda “Impar”. Sacensības notika arī šautriņu mešanā , basketbola soda metienos, tautas bumbā. Apbalvošanas ceremonijā vispirms visi uzgavilēja svētku rīkotājiem. 1. - 3. vietu ieguvēji saņēma medaļas. Pēc tam visi cienājās ar kliņģeri, saldējumu un limonādi.

Vakarā pagasta svētki turpinājās pie Katvaru liepām un ezera pirms gada uzceltajā estrādē. Ar jauku un sirsnīgu koncertu uzstājās dziedātājs Mārtiņš Kanters. Mākslinieks dziedāja un stāstīja arī par sadarbību ar dižgaru Raimondu Paulu, par kopīgo darbu pie diviem albūmiem. Dziedātāja repertuārs nav iedomājams bez Ingus Feldmaņa dziesmas VALODIŅA. Šī patriotiskā dziesma aizkustināja ikvienu klausītāju, tāpat kā Ēdelveiss un Mēmā dziesma. Ballē muzicēja Juris Neretnieks. Fantastiski svētki! Cilvēki priecājās par satikšanos, un dzīvi savā pagastā un visā Limbažu novadā, sportoja, atpūtās un baudīja mākslu, kopā ar sava pagasta ļaudīm, visu svētku laiku bija Katvaru pagasta klientu apkalpošanas centra vadītājs Mārtiņš Grāvelsiņš. Mārtiņa enerģija ir neizsmeļama! Iedzīvotāji ar viņu lepojas.

Limbažu pagasta svētki Lādezerā sākās agrā 6. jūlija rītā, kempingā ,,Dzenīši’’ ar makšķerēšanas sacensībām.

Ap deviņiem pie Lādezera pamatskolas bija tirdziņš, bet svētku atklāšana notika un starts sporta spēlēm tika dots desmitos no rīta. Šajā rītā aktivitātes bija bērniem un pieaugušajiem: papīra locīšana kopā ar Ramonu, darbojās Mārtiņa lielo burbuļu atrakcija, sumo cīņas, varēja izbraukt ar velokartiem, ezerā pavizināties ar laivu un katamarānu, baudīt uz ugunskura vārītu zupu.

Divpadsmitos Lādezera pamatskolā notika svinīgs pasākums - 2023. gada dzimušo bērniņu uzņemšana pagasta saimē.

Četros pēcpusdienā, pārpildītā Lādezera skolas zālē notika Limbažu Ausekļa teātra dziesmu spēle ,,Jo pliks, jo traks’’. Paldies režisorei Intai Kalniņai par sagādātajām pozitīvajām emocijām.

Sacensību uzvarētāju apbalvošana notika septiņos vakarā, kopā ar vīru vokālo ansambli ,,Dziļezers’’, bet Limbažu pagasta svētku vakara izskaņā - retro koncertballe kopā ar Ziņģes Brāļiem no Bauskas.

Ilga Tiesnese un Edīte Melne