Aktualitāte Alojas apvienības pārvalde

Par Alojas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādi “Auseklītis”

Limbažu novada 26. septembra domes sēdē deputāti atbalstīja jautājumu par Alojas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” izvietošana pašvaldības ēkā Ausekļa ielā 1, Alojā, pēc nepieciešamo ēkās pārbūves un atjaunošanas darbu veikšanas.

Domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs sēdes laikā uzsvēra, ka pēc ilgstošas atbilstošas ēkas meklēšanas ir jāpieņem lēmums par konkrētu vietu, jo Alojas iedzīvotāji vēlas konkrētas rīcības no pašvaldības puses, lai jautājumu par bērnudārzu Alojā beidzot atrisinātu.

Ēkai 2024. gada augustā ir veikta pilna vizuālā un konstrukciju tehniskā apsekošana un izpēte. Saskaņā ar tehniskās apsekošanas atzinumu ēkai defekti un bojājumi, kas bīstami pazeminātu atsevišķu konstrukciju mehānisko stiprību, nav konstatēti. Ēka kopumā ir derīga un droša turpmākai ekspluatācijai. Nepieciešami atsevišķi uzlabojumi attiecībā uz energoefektivitāti, vides pieejamību, jumta seguma nomaiņu, kāpņu atjaunošanu, sienu horizontālo hidroizolāciju un mūra plaisu nostiprināšanu.

Šobrīd pirmsskolas izglītības iestādi Vilzēnos apmeklē 77 bērni un Puikulē – 34 bērni, kopā – 111 bērni, no kuriem 27 bērni (šobrīd vecumā no 1,5 līdz 4 gadiem) varētu apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi Alojā pēc telpu sakārtošanas.