Aktualitātes

2022. gada 22. decembra domes sēdē apstiprināja ēdināšanas maksas Limbažu novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs, pirmsskolas izglītības iestādēs un speciālās izglītības iestādē, kur pakalpojumu nodrošina pašvaldības iestāde un, kur pakalpojumu nodrošina ārpakalpojuma sniedzējs.

Ēdināšanas maksu pārskatīšana bija nepieciešama, jo pieaugušas pārtikas produktu un energoresursu cenas, kā arī augusi minimālā mēneša darba alga. Jaunās ēdināšanas maksas stājās spēkā 2023. gada 1. janvārī. Apstiprinātās izmaiņas neskar vecāku maksu, sadārdzinājumu dotē pašvaldība.

Vecāku maksa par ēdināšanu Limbažu novada pirmskolas izglītības iestādēs ir 2 eiro. 5 – 6 gadus veciem bērniem obligāto apmācību nodarbību laikā par ēdināšanu nav jāmaksā, to nodrošina pašvaldība. Pamatskolās, vidusskolās un ģimnāzijā 1.-4. un 5.-7. klašu skolēniem ir brīvpusdienas. Valsts budžeta noteiktā mērķdotācija ir 1. – 4.klašu skolēniem no 2023.gada 1.janvāra ir 1,08 euro vienam skolēnam dienā, pārējās izmaksas sedz pašvaldība. Vecākiem ir daļēji jāsedz ēdināšana pamatskolu skolēniem, kuri vēlas ēst brokastis un launagu, tāpat 8.-9. un vidusskolas klašu audzēkņiem.

Limbažu novada speciālā pamatskolā ēdināšanas izmaksas (no 1. janvāra 2023. gadā 4,29 eiro) pilnībā sedz valsts.

Lai nodrošinātu ēdināšanu novada pirmskolas izglītības iestādēs, pamatskolās, vidusskolās un ģimnāzijā pašvaldības finansējums 2022.gadā bija 736 830 euro, valsts finansējums 117 006 euro. 2023.gadā prognozējamās ēdināšanas izmaksas pašvaldībai ir 1 517 201 euro, valsts finansējums 170 082 euro.