ēka Kr.Barona ielā

27.jūnijā Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde apsekoja ēku Kr. Barona ielā 2A, Limbažos, lai kopā ar  Limbažu novada pašvaldības pārstāvjiem konstatētu ēkas stāvokli un iespējamos risinājumus.

Kaut arī ēkas kopējais tēls ir vidi degradējošs un ēka ir avārijas stāvoklī, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde nepieļauj ēkas demontāžu pilnā apmērā. Pašvaldība vēlas rast risinājumu, lai sakārtotu šo teritoriju.

Ēkai ir kultūrvēsturiska nozīme, un tā agrāk ir bijusi klēts daļa no Limbažu pilsmuižas apbūves. Ēka daļēji iekļaujas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa Limbažu senpilsētas aizsardzības zonā. Ēka veido kopēju kultūrvēsturisko ainavu.

Pēc apsekošanas tika secināts, ka pašvaldībai ir nepieciešams tehniskās apsekošanas atzinums, piesaistot speciālistu ar pieredzi vēsturisko ēku izpētē un vērtējumā, lai saprastu, kas ēkai vēl ir vērtīgs un saglabājams.

Apsekošanā piedalījās Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Arhitektūras un mākslas daļas un Vidzemes reģionālās pārvaldes pārstāvji.