Plānošana Teritorija
plaans2

Jaunā Limbažu novada Teritorijas plānojuma izstrāde tika uzsākta 2023.gada janvārī. Šajā periodā pašvaldība, rīkojot iepirkumu, noslēdza līgumu ar SIA “Grupa93” par jaunā Limbažu novada teritorijas plānojuma izstrādi. Tika saņemti 38 institūciju nosacījumi teritorijas plānojuma izstrādei, saņemts Vides pārraudzības valsts biroja lēmums par Stratēģiskās ietekmes uz vidi procedūras piemērošanu jeb Vides pārskata izstrādi teritorijas plānojumam. Izstrādātāji ir tikušies ar pašvaldības speciālistiem, dažādām interešu grupām, piedalījušies pašvaldības organizētajās tikšanās ar iedzīvotājiem, lai noskaidrotu viedokli par vēlamajām izmaiņām teritorijas izmantošanā un apbūvē.

Teritorijas plānojuma izstrāde ir komplicēta un sarežģīta sakarā ar dažādo institūciju nosacījumu izpildi un, ne reti, kompromisu atrašanu dažādo aktuālo jautājumu risināšanā. Turklāt paralēli tam LR ministrijās notiek darbs pie atsevišķu teritorijas plānojumā iestrādājamu normatīvo aktu grozījumiem, kuri vēl nav stājušies spēkā.

Paredzēts, ka līdz 2024.gada oktobra/novembra mēnesim sagatavotā teritorijas plānojuma 1. redakcija tiks nodota publiskajai apspriešanai. Publiskās apspriešanas laikā tiks organizētas sabiedriskās apspriešanas sapulces, kas tiks rīkotas hibrīdrežīmā – vienlaicīgi klātienē un attālināti, lai jebkurš interesents varētu iepazīties ar izstrādāto redakciju un uzdot sev interesējušos jautājumus vai izteikt viedokli.

Pēc publiskās apspriešanas, ņemot vērā izteiktos sabiedrības viedokļus un institūciju atzinumus, dokuments tiks pilnveidots, nodrošinot arī pilnveidotās redakcijas publisko apspriešanu, kuras ietvaros arī būs iespējas gan iepazīties ar plānojuma risinājumiem, gan izteikt savu viedokli.

Jaunā Limbažu novada Teritorijas plānojuma izstrādei paredzēts termiņš līdz 2025. gada 1. decembrim.