Aktualitātes

Atsaucoties uz Limbažu novada domes 2022. gada 3. oktobra ārkārtas sēdes lēmumu Nr.994, PII “Auseklītis” Alojā, paaugstinātas radona gāzes koncentrācijas dēļ ir slēgts. Pašlaik pirmsskolas izglītības iestādes bērni tiek vadāti uz PII “Auseklītis” filiālēm Vilzēnos un Puikulē. Lai risinātu šo jautājumu ir izveidota darba grupa, ir notikušas vairākas sanāksmes, problēmas risināšanai ir izstrādātas PII atrašanās vietas  trīs alternatīvas, ir veikta četru alternatīvu SVID analīze, nosakot  to stiprās, vājās puses un iespējas.

21.decembra tikšanās laikā Alojā, kurā piedalījās pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, priekšsēdētāja pirmais vietnieks Māris Beļaunieks, priekšsēdētāja otrais vietnieks Jānis Bakmanis, novada Izglītības pārvaldes vadītāja Sigita Upmale, Alojas apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Strauts un novada attīstības un projekta koordinatore Ieva Strauta, tika pārrunātas izstrādātās PII Auseklītis atrašanās vietas alternatīvas un to īstenošanai nepieciešamās investīcijas:

1. alternatīva - Esošās ēkas pārbūve ar piebūvi sporta nodarbībām un saviesīgiem pasākumiem 3 grupas; 1 500 000 EUR (investīcijas)

2. alternatīva - Jaunas ēkas būvniecība AAV ābeļdārza teritorijā 4 grupas; 2 200 000 EUR (investīcijas)

3. alternatīva - PII "Auseklītis" izvietošana esošajā sākumskolā "Baltā māja" 2 grupas; 1 200 000 EUR (investīcijas)

4. alternatīva - Bērnu vadāšana uz citām PII "Auseklītis" filiālēm. 300 000 EUR (investīcijas)

Pēc alternatīvu apspriešanas, divu stundu sarunām un atbildēm uz jautājumiem alojieši ar sapratni piekrita, ka saprātīgākais risinājums būtu PII “Auseklītis” izvietošana esošajā sākumskolā “Baltā māja”.

Pašvaldības vadītājs uzsvēra, ka “izvēloties un pieņemot trešo variantu, jeb PII “Auseklītis” izvietošanu esošajā sākumskolā “Baltā māja”, mēs varam runāt par konkrētiem termiņiem, saskatām iespējas finansējuma piesaistei no Eiropas Savienības struktūrfondiem, par iespējamu šī projekta realizāciju. Nākamais solis ir projektēšana, kas jāveic ievērojot valstī noteiktos likumdošanas aktus un piesaistot pirmskolas izglītības iestādes un vidusskolas vadītājas. Piekrītu jums, labāk ir darīt nekā nākotnē kaut ko gaidīt.”

22.decembra domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu atbalstīja 3. alternatīvu - PII "Auseklītis" izvietošana esošajā sākumskolā "Baltā māja" 2 grupas. Limbažu novada administrācijas Attīstības un projektu nodaļai uzdots sagatavot projektēšanas darba uzdevumu iepirkuma procedūras organizēšanai.

Atbildīgais par lēmuma izpildi noteikts Limbažu novada pašvaldības Alojas apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Strauts.