Tikšanās Alojā

Par pirmsskolas izglītības iestādi Alojā

23.septembrī biedrība “Alojas novada attīstībai” un Alojas apvienības pārvalde aicināja iedzīvotājus uz diskusiju. Vakara gaitā pārrunāja trīs Alojai ļoti svarīgas tēmas: bērnudārzu Alojā, pilsētas teritorijas ikdienas uzturēšanu un sabiedriskās kārtības nodrošināšanu.

Par to kā risinās jautājums par pirmsskolas izglītības iestādi “Auseklītis” Alojā informēja Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs. “Mēs, pie varas šobrīd esošie, esam bijuši pārāk neizlēmīgi un kavējušies ar lēmuma pieņemšanu, kur Alojā atrasties pirmskolas izglītības iestādei. Esam izskatījuši visdažādākos piedāvājumus, bet, lai process ietu uz priekšu lēmums ir jāpieņem. Es uzskatu, ka Alojā bērnudārzam ir jābūt,” viņš sacīja.

Šobrīd ir veikta ekspertīze un apsekota Sarkanā ēka Alojā, Ausekļa ielā 1, kurā, saglabājot ēkas ārējo izskatu, apvienojot moderno ar veco, varam  radīt ļoti jaukas telpas pirmsskolas izglītības iestādei. Kopējās provizoriskās projekta izmaksas (būvprojekta izstrāde, ekspertīze, autoruzraudzība, būvniecība, būvuzraudzība, labiekārtošana un aprīkojums) ir nepilns miljons.

Izvēlētā pirmsskolas izglītības iestādes atrašanās vieta Sarkanajā ēkā ir ilgtermiņā pareizā investīcija, jo jau esošā skola, ēdināšanas bloks un sporta zāle un stadions veidos vienotu kompleksu.

Diskusijas laikā par Alojas pilsētas teritorijas ikdienas uzturēšanu informēja un uz jautājumiem atbildēja SIA “JSB” apsaimniekotājs – valdes priekšsēdētājs Jānis Eizenbergs. Par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu pilsētā runāja, stāstīja un diskutēja Limbažu novada pašvaldības policijas pārstāvji.