Jaunatne Jaunieši Sports
skeitparks

26.augustā Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs tikās ar jauniešiem: Edīti Sarvu, Niku Padanu un Mārci Liepiņu, lai runātu par skeitparku Limbažos. Sarunā piedalījās novada Nekustamā un teritorijas plānojuma nodaļas vadītāja Līga Viļčinska un Teritorijas plānotāja Sandra Paegle, kuras pilsētas plānā varēja parādīt vairākas iespējamās parka atrašanās vietas.

Viena no potenciālajām skeitparka atrašanās vietām ir Parka iela 36, Limbažos, vecās BMX trases vietā. Zeme ir pašvaldības īpašums, ir kur atstāt auto un tuvumā ir skolas, baseins. Tā ir sabiedrībai viegli piekļūstama vieta un varētu būt laba skeitparkam brīvā dabā. Tepat ir sporta komplekss, baseins, vienmēr ir daudz cilvēku, kurus varētu viegli piesaistīt, viss ir redzams un pārredzams, viss ir skaidrs bez īpašām norādēm.

Otra, skeitparkam piemērota vieta varētu būt bijušās Limbažu filcfabrikas ražošanas ēkas. Tas varētu būt iekštelpu skeitparks, kas būtu izmantojams gan ziemā, gan vasarā un izgatavotās koka rampas saglabātos ilgāk.

Pašvaldības vadītājs uzsvēra “Šobrīd vecpilsēta ir patukša. Mēs mēģinām to “atdzīvināt”, ir Kultūras pārvalde, top veikals “Radīts Limbažu novadā”, notika Limbažu Filca attīstības domnīca, un bija tikšanās – saruna par Baumaņu Kārļa laukuma attīstību, nākotnes vīziju, un projektēšanas uzdevuma veidošanu, lai laukums kļūtu piesaistošāks uzņēmējiem, un tūristiem pievilcīgāks. Uzskatu, ka skeitparks labi iekļautos vecpilsētā un tā būtu iespēja jauniešiem atgriezties vecpilsētā.”

“Ja mēs Limbažos izbūvēsim iekštelpu skeitparku pie mums brauks skeiteri no Rīgas, Cēsīm, Valmieras un citām vietām, jo Latvijā ir maz šādu parku. Mēs būtu unikāli. Papildus te varētu iekārtot izstādes un rīkot nelielus mūzikas festivālus, uztaisīt foršu kultūras kvartālu, tā mēs varētu piesaistīt daudz cilvēku,” bilda Niks un Mārcis, “skeitparks Filcītī būtu labs variants…tik jāredz un jāsaprot vai tas ir iespējams.”

Dagnis Straubergs aicināja jauniešus iesaistīties šī projekta izstrādē. “Vispirms ir jāsaprot, kur būs parks, skeitparku mēs netaisām nedēļai, tāpēc vajadzētu izvēlēties labu vietu un tad darbs profesionāļiem. Kādām jābūt rampām un kas vēl ir vajadzīgs, to vislabāk zināt jūs - skeitotāji. Kad ir skaidrība ar tehnisko specifikāciju - rakstām projektu un meklējam finansējumu,” viņš sacīja.

Lai rastu lielāku skaidrību, pašvaldības vadītājs un jaunieši devās apskatīt iespējamo skeitparka atrašanās vietu Filcītī. Pēc sarunas un Filcīša teritorijas apskates Edīte Sarva secināja “uzskatām, ka skeitparka izbūvei lieliski der abas piedāvātas vietas. Bijusī BMX trase izceltos ar pieejamību un pārredzamību, savukārt Filca noliktavas noteikti būtu lieliskas ar savu unikalitāti un pieejamāku vissezonas lietojumu, kā arī ar iespēju apvienot skeitošanu ar street art un grafitti. Esam gatavi arī turpmāk iesaistīties skeitparka tapšanā, idejas par nepieciešamo aprīkojumu jau esam iesnieguši. Noteikti gribam piedalīties iepirkumā saņemto piedāvājumu izvērtēšanā. Ja būs nepieciešams, varam organizēt talkas izvēlētajā vietā, piesaistīt grafitti mākslinieci, vai organizēt citus ar to saistītus pasākumus. Sirsnīgs paldies jums, ka atbalstāt ideju par skeitparku Limbažos. Ļoti novērtējam!”