Projekti, fondu aktualitātes
Pārbūvējot Noliktavu ielu, Limbažos attīstīta infrastruktūra uzņēmējdarbības atbalstam
Novembra beigās Limbažos noslēdzās 2018. gadā uzsāktie Noliktavu ielas pārbūves darbi. Taču, vēršam uzmanību, ka pavasarī, iestājoties labvēlīgiem laikapstākļiem, Noliktavu ielai pieguļošajā teritorijā vēl tiks veikti labiekārtošanas darbi!
Kā norādīja Limbažu novada Domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers: Būtiskākais atbalsts, ko pašvaldība var sniegt uzņēmējdarbībai ir infrastruktūras sakārtošana, tādēļ Limbažu novada pašvaldība aktīvi iesaistās Eiropas Savienības projektu īstenošanā. Projekta rezultātā uzlabotā ceļu infrastruktūra veicinās uzņēmēju ekonomisko aktivitāti, uzņēmējdarbības konkurētspēju, nodrošinās uzņēmumu attīstību, pieejamību, loģistiku un vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi. Būtiski, ka projekta ietvaros, bez ielas seguma pārbūves, pārbūvēts arī zem ielas esošais ūdensvads, izbūvēta jauna lietus ūdens kanalizācija, sadzīves kanalizācijas vads, kā arī ielu apgaismojums un gājēju ietves. Šī projekta ietvaros vēlējāmies arī pārbūvēt Uzvaras ielu, taču diemžēl tā neiekļāvās projekta kritērijos, tādēļ meklēsim iespēju šīs ielas segumu atjaunot par Limbažu novada pašvaldības finanšu līdzekļiem.
Šoruden Limbažos uzsākta arī Tīrumu ielas pārbūve. Abu ielu pārbūve notiek Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Limbažu pilsētas A teritorijas labiekārtošana uzņēmējdarbības attīstībai”, Nr. 3.3.1.0/19/I/002 ietvaros.
Tīrumu ielu paredzēts pārbūvēt aptuveni 260 m posmā no Meža ielas. Ielai šobrīd nav konkrētu robežu, līdz ar to tiks veikta tās segas pārbūve un nestspējas paaugstināšana, pastiprinot pamata kārtas, izbūvējot asfalta segumu, kā arī veidojot nomales.
Pamatnosacījums, lai pašvaldība iegūtu Eiropas Savienības finansējumu ielu pārbūvei šajā projektā, bija uzņēmumu vēlme radīt jaunas darba vieta un investīciju ieguldīšana uzņēmuma attīstībā.
Kā norādīja attīstības projektu koordinatore Anna Siliņa, Tīrumu ielas pārbūves nepieciešamību uzņēmējdarbības veicināšanai apliecinājusi SIA “LATVIA TIMBER INTERNATIONAL”. Atbilstoši pasākuma nosacījumiem komersants apņēmies radīt 3 jaunas darba vietas, kā arī ieguldīt investīcijas uzņēmuma attīstībā aptuveni 150 tūkstošu eiro apmērā. Savukārt Noliktavu ielas pārbūves nepieciešamību apliecinājušas SIA “MEBELAT”, “METĀLA ALIANSE” un “L Factory”, kas kopumā apņēmušās radīt 8 jaunas darba vietas un veikt investīcijas aptuveni 300 tūkstošu eiro apmērā.
Abu ielu pārbūvi veic SIA “Limbažu ceļi”, būvuzraudzību nodrošina SIA “BaltLine Globe”, bet autoruzraudzību – SIA “Projekts 3”.
Projekta kopējās izmaksas plānotas 1 201 363,98 EUR, tajā skaitā 445 764,62 EUR ERAF, 182 746,33 EUR valsts budžeta un 572 853,03 EUR Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējums.
No kopējām izmaksām 1 023 372,48 EUR attiecināmi uz Noliktavu ielas pārbūvi un 177 991,50 EUR uz Tīrumu ielas pārbūvi.
ERAF logo
Pašvaldībai Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. plānošanas periodā specifiskā atbalsta mērķa 3.3.1. pasākumā "Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām" kopumā pieejami ap 500 tūkstoši eiro ERAF līdzfinansējuma. Pirms pāris gadiem jau īstenots projekts sadarbībā ar SIA “Skultes kokosta”, kurā veikta elektroenerģijas infrastruktūras izbūve jaudas palielināšanai tā attīstāmajā teritorijā Skultes pagastā.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste