Projekti, fondu aktualitātes
Pašvaldība noslēdz līgumu par degradētās teritorijas revitalizācijas projekta līdzfinansēšanu no ERAF līdzekļiem

Šomēnes Limbažu novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma piešķiršanu projektam “Degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pilsētas ZA daļā, izbūvējot ražošanas telpas”, Nr.5.6.2.0/18/I/010, kas tiek īstenots specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākumā "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām".

ERAF logo
Pasākuma mērķis ir degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pilsētas ZA daļā, nodrošinot vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.
Projektā teritorijā, ko ieskauj Meliorācijas, Meža un Tīrumu iela un kas Padomju laika gados izmantota kā kaļķa novietne, tiks izbūvēta ap 1400 m2 angāra tipa ražošanas ēka, kā arī asfaltēti laukumi piekļuves un produkcijas uzglabāšanas vajadzībām.
Ēkas projektēšana, plānojot, ka tā varētu tikt izmantota kokapstrādes jomā darbojošos uzņēmuma vajadzībām, uzsākta 2016.gada nogalē, 2018.gada pavasarī veikts iepirkums būvdarbiem, kā arī atbilstoši projekta finansēšanas nosacījumiem – veikta publiska ēkas nomas tiesību izsole.
Nomas tiesības uz 20 gadiem ieguvusi SIA “Latvia Timber International”, kas turpat, Tīrumu ielas otrā pusē, ražo dažāda veida kokmateriālus no priedes, egles un lapegles, kuru pielietojums ir sākot no iepakojuma materiāla līdz smalkām būvdetaļām celtniecībai. Uzņēmums ap 50% produkcijas eksportē uz Dāniju, Skandināvijas valstīm, Vāciju, Rumāniju.
Nomas tiesības iegūšanas nosacījumi paredz, ka komersantam trīs gadu laikā pēc projekta īstenošanas jārada 23 jaunas darba vietas, kā arī jāiegulda investīcijas uzņēmuma attīstībā nepieciešamajos pamatlīdzekļos un nemateriālajos aktīvos gandrīz 1 miljona eiro apmērā.
Objekta būvdarbi uzsākti pagājušā gada septembrī. Šobrīd tie ir pārtraukti būvniecībai nepiemērotu klimatisko apstākļu dēļ un tiks atsākti pavasarī, iestājoties siltākam laikam.
Būvdarbus objektā veic pilnsabiedrība “DakTehBūve”, būvuzraudzību nodrošina SIA “RS Būvnieks”, bet autoruzraudzību – SIA “GEO CONSULTANTS”.
Projekta kopējās izmaksas ir 1195498.22 EUR, tajā skaitā 937003.36 EUR ERAF, 64623.71 EUR valsts budžeta līdzfinansējums un 193871.15 EUR Limbažu novada pašvaldības finansējums.
Pašvaldībai Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. plānošanas periodā specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākumā kopumā pieejami ap 4,4 miljoni eiro ERAF līdzfinansējuma.
Līdz šim jau īstenots projekts, kurā netālu no pilsētas robežas, Limbažu pagastā, tika pārbūvēts ceļš „C2.-17 Beverīnu ceļš”, kas ved teritorijā, kurā darbību veic SIA "VIT BŪVE", SIA "TRAKTORTEHNIKAS APKOPES CENTRS", SIA "OZOLAINES TEHNIKA" u.c.
Citā šī pasākuma projektā 2018.gada nogalē Limbažu novada pašvaldība uzsāka Mehanizācijas ielas pārbūvi Limbažu pilsētā.
Kā noslēdzošais projekts pasākumā plānots ražošanas ēkas Meliorācijas ielā 14, Limbažos, izbūves projekts, kurā šobrīd noris projektēšanas darbi. Interesi par plānotās ražošanas ēkas nomu, kas tiks piešķirta publiskā nomas tiesību izsolē, apliecinājusi SIA “AirGOL”, kas plāno attīstīt savu darbību koka konstrukciju izstrādājumu ražošanā.

Anna Siliņa
Attīstības un projektu koordinatore