Projekti, fondu aktualitātes
Pašvaldība noslēdz līgumu par uzņēmējdarbības veicināšanas projekta līdzfinansēšanu no ERAF līdzekļiem

Šomēnes Limbažu novada pašvaldība noslēgusi pirmo līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par Eiropas reģionālās attīstības fonda ERAF) līdzfinansējuma piešķiršanu projektam “Uzņēmējdarbības attīstība Skultes pagasta Mandegu ciemā, palielinot pieejamo elektroenerģijas jaudu”, Nr. 3.3.1.0/17/I/009, kas tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.3.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām" ietvaros.

ERAF logo

Jau esam rakstījuši, ka 2017.gada maijā tika noslēgts sadarbības līgums starp pašvaldību un SIA “Skultes kokosta”, kurā puses vienojās par sadarbību, lai piesaistītu ERAF līdzfinansējumu un attīstītu uzņēmējdarbību Skultes pagastā, veicot uzņēmumam nepieciešamas elektroenerģijas infrastruktūras izbūvi jaudas palielināšanai tā attīstāmajā teritorijā.
Saskaņā ar programmas nosacījumiem būvdarbi tika uzsākti un arī noslēdzās pēc projekta iesnieguma iesniegšanas CFLA 2017.gada vasarā. To rezultātā attīstāmajā teritorijā veikta 20kV elektroenerģijas pieslēguma infrastruktūras izbūve un 100kW pieslēguma izveide.
Projekta iesnieguma apstiprinājums un uzaicinājums slēgt vienošanos par tā līdzfinansēšanu tika saņemts pagājušā gada nogalē. Projekta kopējās izmaksas ir 118358.41 eiro. Attiecināmās izmaksas, kurās neieskaita PVN, ir 97816,87 eiro, no kuriem ERAF līdzfinansējums ir 55.92% jeb 54701.38 eiro, bet SIA “Skultes kokosta” līdzfinansējums – 43115.49 eiro. PVN izmaksas 20541,54 eiro apmērā sedz komersants.
Lai izpildītu nosacījumus līdzfinansējuma saņemšanai, SIA “Skultes kokosta” tuvākajos gados nodrošinās divu jaunu darba vietu radīšanu, kā arī jau 2017.gadā ir veikusi papildus investīciju ieguldīšanu savā uzņēmumā apstiprinātā ERAF līdzfinansējuma apjomā.
Uzņēmums Skultes pagasta Mandegās attīsta komercdarbības teritoriju, kurā sniedz kravu pārkraušanas pakalpojumus, kā arī nodrošina infrastruktūru un teritoriju dažādu industriālu objektu, piemēram, ražotņu, noliktavu u.c. izveidei.

Anna Siliņa
Attīstības un projektu koordinatore