Projekti, fondu aktualitātes
Pašvaldība piešķir līdzfinansējumu 10 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un to pieguļošās infrastruktūras uzlabošanai

Limbažu novada pašvaldība līdz šī gada 15. martam aicināja daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotājus iesniegt pieteikumus pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piesaistīto zemesgabalu infrastruktūras sakārtošanai. Izvērtējot iesniegtos pieteikumus, finansējums ar Limbažu novada domes 26.03.2020. sēdes lēmumu piešķirts 7 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām Limbažu pilsētā un 3 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām pagastos.

Limbažu pilsētā:

• Finansējums 1500 EUR apmērā piešķirts SIA “Namsaimnieks” apsaimniekotās dzīvojamās mājas Pasta ielā 7 pārbūves/atjaunošanas darbiem. Ēkai iecerēts veikt pamatu siltināšanu, pagraba logu un ieejas durvju nomaiņu.
  • Finansējums 1500 EUR apmērā piešķirts SIA “Namsaimnieks” apsaimniekotās dzīvojamās mājas Stacijas ielā 20 piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai - iebrauktuves asfaltseguma atjaunošanai un lietus ūdens novadīšanai uz Limbažu pilsētas lietus ūdens kanalizācijas sistēmu.
  • Finansējums 1500 EUR apmērā piešķirts Dzīvokļu īpašnieku kooperatīvajai sabiedrībai "Sporta nams 2", dzīvojamās mājas Sporta ielā 2 piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai – iekšpagalma asfaltseguma atjaunošanai.
  • Finansējums 1500 EUR apmērā piešķirts SIA “Namsaimnieks” apsaimniekotās dzīvojamās mājas Stacijas ielā 16 pārbūves/atjaunošanas darbiem. Ēkai iecerēts veikt balkonu dzelzsbetona konstrukciju atjaunošanu u.c.
  • Finansējums 1500 EUR apmērā piešķirts SIA “Namsaimnieks” apsaimniekotās dzīvojamās mājas Dārza ielā 7 pārbūves/atjaunošanas darbiem. Ēkai iecerēts veikt kāpņu telpu logu nomaiņu un ieejas durvju jumtiņu atjaunošanu.
  • Finansējums 1500 EUR apmērā piešķirts SIA “Jumis SP” apsaimniekotās dzīvojamās mājas Jaunā ielā 11 pārbūves/atjaunošanas darbiem. Ēkai iecerēts veikt cauruļvadu nomaiņu siltā ūdens cirkulācijai.
  • Finansējums 1000 EUR apmērā piešķirts SIA “Jumis SP” apsaimniekotās dzīvojamās mājas Jūras ielā 33 pārbūves/atjaunošanas darbiem. Ēkai iecerēts atjaunot un nosiltināt Ziemeļaustrumu fasādi.
Limbažu pilsētas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju infrastruktūras atjaunošanai kopumā tika saņemti 11 pieteikumi. Diemžēl, ierobežotā finansējuma dēļ, visām mājām atbalstu šajā gadā nebija iespējams piešķirt. Prioritāri tika atbalstīti tie apsaimniekotāju pieteikumi, kuros bija lielāks pašu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku ieguldījums.

Pagastu teritorijā finansējums piešķirts 3 daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām:

• Finansējums 1500 EUR apmērā piešķirts biedrībai “Pāles Meldri” dzīvojamās mājas “Meldri 5”, Pāles pagastā pārbūves/atjaunošanas darbiem – ēkas gala sienas siltināšanai.
  • Finansējums 1500 EUR apmērā piešķirts biedrībai “Baltā māja Sporta 5”, dzīvojamās mājas “Sporta 5”, Pociemā, Katvaru pagastā pārbūves/atjaunošanas darbiem. Ēkai iecerēts veikt jumta remontdarbus 20 m2 platībā.
  • Finansējums 1500 EUR apmērā piešķirts dzīvojamās mājas apsaimniekošanas biedrībai "Ozolaine-9", dzīvojamās mājas Ābeļu ielā 9, Ozolainē, Limbažu pagastā pārbūves/atjaunošanas darbiem – apkures sistēmas izbūvei.
Pagastu teritorijā esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju infrastruktūras atjaunošanai kopumā tika saņemti 5 pieteikumi. Divu biedrību iesniegtos pieteikumus pašvaldība lūgusi līdz 6.aprīlim precizēt un skatīs tos atkārtoti.
Limbažu novada pašvaldības 2020. gada budžetā daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atbalstam paredzēts finansējums 20 000 eiro apmērā. Pašvaldība šo atbalsta programmu īsteno jau septīto gadu, lai veicinātu dzīvojamajām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanu, tādējādi risinot automašīnu stāvvietu, operatīvā un komunālo pakalpojumu transporta kustības jautājumus iekšpagalmos, uzlabotu vides pieejamību, kā arī risinātu zemesgabalu apgaismojuma un pašu ēku atjaunošanu un bojāto koplietošanas inženiertīklu pārbūvi.

Vēršam uzmanību, ka pašvaldība iecerējusi veikt grozījumus saistošajos noteikumos ''Par Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piesaistīto zemesgabalu infrastruktūras uzlabošanai'', lai atvieglotu kārtību, kādā finansējumu var saņemt tās dzīvojamās mājas, kurās ir mazāks dzīvokļu skaits. Ņemot vērā to, ka prioritāri tiek atbalstīti tie apsaimniekotāju pieteikumi, kuros ir lielāks pašu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku ieguldījums, nereti rodas situācijas, ka mājas ar mazāku dzīvokļu skaitu nav konkurētspējīgas attiecībā uz finansējuma saņemšanu. Viens no kritērijiem varētu būt, ka prioritāri atbalstu saņem tie pieteikumi, kuri iepriekšējos gados nav atbalstīti, tāpat arī tiks apsvērta iespēja kritērijos ietvert jaunus nosacījumus attiecībā uz ēku kopējo platību.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste