Latvija Sadraudzība Vācija
sadraudziba

No 13. – 15. oktobrim Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un sabiedrisko attiecību speciāliste Beāte Kožina pārstāvēja pašvaldību Latvijas-Vācijas pašvaldību sadarbības forumā “Latvijas-Vācijas sinerģija: digitālās transformācijas virzītājspēks”, Berlīnē (Vācijā).

Foruma mērķis – turpināt attīstīt savstarpējo dialogu un pieredzes apmaiņu, it īpaši publiskā sektora digitalizācijas jautājumos. Tajā piedalījās Latvijas delegācija – 130 uzņēmumu, zinātnes, pašvaldību un valsts iestāžu pārstāvji, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Pašvaldību sadarbības foruma laikā iepazināmies ar citu Latvijas pašvaldību, uzņēmējdarbības, kā arī Vācijas pilsētu pārstāvjiem. Stiprinājām sadraudzības saites ar Salacgrīvas pilsētas sadraudzības pilsētu Handevitu un Limbažu pilsētas sadraudzības pilsētu Anklamu. Forumā prezentējām Limbažu novada pašvaldību, tādējādi veicinot novada atpazīstamību, ieguvām jaunus kontaktus un stiprinājām esošās starptautiskās attiecības ar sadraudzības pilsētām, un kopā ar Handevitas un Anklamas pārstāvjiem piedalījāmies pieņemšanā pie Latvijas valsts prezidenta Edgara Rinkēviča, ko rīkoja Latvijas vēstniece Vācijā Alda Vanaga.

Forumā notika paneļdiskusijas par šādām tēmām: “No papīra līdz pikseļiem: digitālā transformācija pašvaldībās”, “Viedas pārvaldības risinājumi: Mākslīgais intelekts publiskajos pakalpojumos”, “Digitālie digitālie līdzekļi gudrākai mobilitātei”.

Valsts prezidents pauda gandarījumu par teicamo divpusējo sadarbību un atzīmēja ekonomiskās sadarbības potenciālu.

Valsts prezidents: “Man ir patiess prieks, ka šajā vizītē piedalās Latvijas ekonomikas ministrs un vairāk nekā 130 uzņēmumu un pašvaldību pārstāvju delegācija. Tas apliecina ciešās Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības un ekonomiskās sadarbības potenciālu, sevišķi digitalizācijas, zaļās enerģētikas un aizsardzības jomās”.

Nozīmīgs fakts, ka Latvijā jau 91% valsts un pašvaldību sniegto pakalpojumu ir pieejami digitāli, turpretī Vācijā šobrīd ir digitalizēti tikai ap 30% publiskās pārvaldes pakalpojumu, dažās federālajās zemēs tikai 5%. Līdz ar to varam droši teikt, ka digitalizācijas jomā esam attīstīta valsts.